BBC

Temat przeniesiony do archwium.
czy słuchanie radia cos daje? bez transkrypcji?
mniej wiecej tyle samo, co rozmawianie z ludzmi bez transkrypcji.
Jezeli boisz sie, ze nie bedziesz nic rozumiec, to zacznij od programow informacyjnych po urzednim wysluchaniu jakichs wiadomosci po polsku.
Sa rozne radia, w niektorych DJ pewnie nie wykracza poza slownictwo typu cool, w innych jest duzo powaznych audycji. na poczatku bedzies zmoze rozumiec polowe, ale z czasem okaze sie, ze lepiej rozumiesz i przy okazji poznales(as) nowe slowka oraz cale wyrazenia.
Zalezy na jaka jakosc nagrania trafisz. Ja sie przyznaje, ze ze sluchania jestem cienias (niemalze przezroczysty :P) i ogolnie nie lubie robic takich cwiczen, sluchac radia itd.

Moze sie odwolam do mojego niemieckiego. Uczylem sie z plytami, kasetami, programami niemieckimi - pocilem sie, wysilalem sie, dawalem z siebie przy cwiczeniach duzo, zeby ich zrozumiec. Zadowolony, ze w miare rozumiem te nagrania wyruszylem do Niemiec, gdzie ludzi nie rozumialem. Po 3-4 dniach zaczalem ich kapowac, a po powrocie z Niemiec wysmialem sie z wrecz nienaturalnie wyraznej wymowy na plytach, jakie mam. W Niemczech bylem zalednie 7 dni.

Najlepszym listeningiem jest wyjazd do Anglii. :) Jak masz okazje, to skorzystaj.
To prawda co mówisz narrow-minded jak ja słuchałem płyt z repetytorów i innych ksiązek a teraz słuchając CNN i BBC widzę duzo różnicę tak naprawdę dla mnie lepiej jest zrozumieć obie te stacje niż nagrania z płyt.
A mój listenning jest dobry ,,prawie'' wszystko rozumiem a prawie to np: 5 słówek w jednym nagraniu. I chodzi mi o to ze sie osłuchuje w angielskim ale nie uczę się nowych słówek bo nie ma transkrypcj i nie mogę zobaczyć jak się je pisze. Wiadomo oni nie mówią wolno i ciezko jest mi wyłapać niezrozumiałe dla mnie słowo.Ostatnio spodobało mi się słuchanie i ogladanie CNN polecam.
>angielskim ale nie uczę się nowych słówek bo nie ma transkrypcj i nie
>mogę zobaczyć jak się je pisze.

gdzieś na stronie bbc dla uczących się angielskiego są bardzo fajne ćwiczenia - krókie teksty wiadomości na różne tematy do posłuchania, a obok jest tekst.
Bardzo fajne jeśli chcesz się pouczyć nowych słówek i jednocześnie posłuchać czegoś.
ale znaleźć to musisz sobie sam - gdzieś na www.bbc.co.uk
heh ja polecam im dłużej słucham tym więcej rozumiem. moje ulubione radio to bbc6 (indie music)

jestem na poziome CAE, więc nie jakoś super, ale to n aprawdę moim zdaniem dużo daje. no a poza tym łapiesz akcent i wymowę mmm
niby się słucha i nic się nie uczy ALE PÓŹNIEJ SĄ EFEKTY
ja slucham prawie codziennie jakiegos reportazu na stronie bbc i naprawde duzo mi to daje- dzikei temu mature rozszerzona->listening
Ja mam Cyfrowy Polsat i tez sa rozne kanaly po ang. Do wyboru do koloru :) Tez czuje, ze z tego bardzo korzystam. Moze nie czuje tego po sobie samym. (Bo niby jak to mozna odczuc?) No ale w klasie juz nie jest mi wstyd, ze puszczaja listening a ja nie kapuje, a inni sie smieja itd.
Z matury mialem 12/15 z listeningow, wiec chyba tez nie tak obciachowo. :)

Wazne jest tez pracowac regularnie, bo inaczej sie umiejetnosci traci. (Ale tak machina dziala z kazda umiejetnoscia w zyciu)
ja polecam BBC Radio Four - http://www.bbc.co.uk/radio4/
Minimum muzyki, maximum gadania, interesujace audycje, czyli intelligent speech :D
ostatnio dość często zdarza mi się wchodzić na strone BBc i sluchac tam przypadkowego radia ale moze ktos doszukał sie jakichś fajnych artykułów abo stacji radiowych ? zwłaszcza tak na poczatek
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe