Filmy po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Jakoś nie miałam dotąd okazji, aby oglądać filmy po angielsku. W tym roku zdaję FCE, proszę o poradę jakie filmy fabularne można mi polecić( nie mam żadnych doświadczeń z oglądaniem filmów). Z góry dziękuję.
Już o tym pisałem. Od kilku miesięcy ukazuje się magazyn p.t. "DVD O'Key" (nie mylic z "TV O'Key"). są w nim płytki z filem komediowym. który mozna ogladać w wersji oryginalnej i dubingiowanej. Dodatkowo w numerach nieparzystych znajduje sie płytka z programem SuperMemo i kolejnym odcinkiem bazy "Easy English Plus".

Warto od tego zacząć oglądanie filmów angielskich.
Niestety nie mam odtwarzacza DVD i jakoś się na to nie zanosi, żebym sobie kupiła:( Proszę o informacje o filmach na kasetach wideo i VCD.
Taniego odtwarzacza do kompa też się nie da kupić?
Bo naprawdę warto - ja mam właśnie tylko po to, żeby filmy oglądać.
Nie stać mnie na odtwarzacz i chyba nie ma szans jak na razie na kupno DVD. Czy na płytach VCD jest wersja angielska? A poza tym, to pytałam się w tym sensie, jakie filmy warto obejrzeć, np. ze względu na słownictwo, i jakie będą zrozumiałe dla osoby, która choć uczy się angielskiego, nie oglądała nigdy filmów w tym języku. Dziękuję z góry za wszystkie rady.
czesto w roznych gazetach typu pani domu, przyjaciolka itd. sa filmy. niektore na DVD ale duzo jest na VCD. maja one wersje przewaznie z lektorem i napisami. napisy chyba mozna wylaczyc.mysle ze musisz po prostu pojsc do kiosku i poszperac. jak w tym miesiacu nic nie bedzie to w nastepnym:)
czesto w roznych gazetach typu pani domu, przyjaciolka itd. sa filmy. niektore na DVD ale duzo jest na VCD. maja one wersje przewaznie z lektorem i napisami. napisy chyba mozna wylaczyc.mysle ze musisz po prostu pojsc do kiosku i poszperac. jak w tym miesiacu nic nie bedzie to w nastepnym:)
mysle ze gdybys popytala po znajomych czy znajomych znajomych na pewno znajda sie ludzie ze sporymi zbiorami filmow na cd. oczywiscie nieoryginalne i nieco slabszej jakosci, ale zawsze to cos. wybierajac film kieruj sie moze raczej wlasnie stopniem trudnosci a niekoniecznie zainteresowaniem, chociaz tez nie polecalabym ogladania czegos nudnego dla Ciebie jak flaki z olejem. wydaje mi sie, ze typowe amerykanskie komedie z jakimis blondynkami powinny byc proste, lekkie i przyjemne. np. ilestam pierwszych randek z tego co pamietam, albo hot chick czy cus takiego ;)
pozdrawiam cieplo.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja wiosenna 2005

 »

Pomoc językowa