Jak sie zabrac do "porządnej" nauki?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Angielskiego uczę sie od 2 lat, prywatnie. Chciałabym jednak jeszcze sama pracowac wiecej w domu. Czy ktoś by mi cos doradził? Jakieś dodatkowe ksiazki do nauki? Obecnie przerabiam Enterprise 3 Pre-Intermediate:) Jak się zabrać, żeby coś osiągnąć? Jakies skuteczne metody nauki słowek, itp.? Wiem, że dla niektórych ten post może okazac się bezsensowny, ale ludziom trzeba pomagac w potrzebie:) z góry dziekuje...
dlaczego nie porozmawiasz o tym z nauczycielem, który cię uczy?
on/a wie co ci wychodzi najlepiej, z czym masz problemy, nad czym trzeba najbardziej popracować i jak?
tez prawda;/

:) Tylko szkoda, że na wakacjach nie mam z nią kontaktu. A znasz może jakąś dobrą metodę do słówek? Bo mam z nimi problemy... Obecnie rozwieszam je na kartkach samoprzylepnych;) Nie wiem czy się uda.

Prosze o wyrozumiałośc:)
nauka słówek - supermemo:))

więcej pisać nie będę - poczytaj posty na forum, już chyba prawie wszystko zostało powiedziane:)
Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć sukces w nauce języka powinnaś rzeczywiście przeczytać więcej postów z tego forum. Do nauki słówek najlepiej skorzystać z programów SuperMemo i lub Profesor Henry - Słownictwo, warto też robić sobie fiszki. Pamiętaj również o tym, że języka uczy się na głos. Ucząc się słówek musisz każde słowo i każde zdanie przykładowe powtórzyć do mikrofonu GŁOŚNO I WYRAŹNIE, porównać swoje nagranie z nagraniem lektora i powtarzać to wiele razy aż do uzyskania płynności wypowiedzi.

Jeśli chodzi o podręcznik, to nie ważne jest czy to jest Enterprise, czy English File, ważne żeby miał dobre załączniki dźwiękowe, najlepiej płyty CD. Tekstów powinnas uczyś się prawie na pamięć. Naucz się też modyfikować czytane i słuchane teksty np. I'd like to buy a red dress (blue skirt, brown tennis shoes itd, itp), please.
dziekuję;)
>Jak się zabrać, żeby coś osiągnąć?

myślę, że warto wiedzieć CO osiągnąć, bo jak coś osiągniesz
to możesz nie zauważyć tego osiągnięcia. Bo jest duża różnica
między różnymi celami i do nich musisz dobrać środki. Np.:

-- w Londynie umiem zapytać o drogę i zrozumieć odpowiedź tudzież sprawnie zamawiam kurczaka z frytkami;

-- zdaję CPE;

-- czytam Szekspira/Agathę Christie/innego ulubionego pisarza w oryginale;

-- piszę powieść po angielsku i osiągam sukces wydawniczy.

pozdrawiam
i życzę sukcesów
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa