Język rosyjski - jakie książki??

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem,ze ten post jest nie za bardzo na temat,ale mialam nadzieje,ze ktos z Was bedzie sie orientowal- w jakie ksiazki (do gramatyki,slownictwa,slowniki,
samouczki)
wypadaloby sie zaopatrzyc zaczynajac i kontynuujac nauke rosyjskiego? Z angielskiego takich sztandarowych podrecznikow nie brakuje: gramatyka Murphy'ego, swietna seria In Use ze slownictwem McCarthy'ego, ksiazki Mataska, slowniki Longmana i Oxford...a co z rosyjskim?Nie chcialabym kupowac czegos,co okaze sie beznadziejne,dlatego z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!!
Witaj

Ja zaczelam nauki j.rosyjskiego zaopatrujac sie w takie oto pozycje.

1. "Nowe repetytorium z j.rosyjskiego" M.Fidyk i T.Skup-Stundis
2. "Repetytorium tematyczno leksykalne 1" Sz.Ślusarski, I.Tiereszenko
3. "J.rosyjski dla poczatkujacych" R.Farmer (z kaseta)
4. Slownik

Ucze sie na prywatnych lekcjach, dlatego pomaga mi lektor, ale mysle ze ten zestaw podrecznikow jest tez odpowiedni do samodzielnej nauki.
Szczegolnie pozycja nr 3 gdzie wytlumaczone jest jak zapamietac trudny rosyjski alfabet, a na kasecie znajdziesz potrzebne nagrania. Dialogi sa proste i zrozumiale.
Ksiazki 1 i 2 maja juz tudniejsze teksty, ale na nich ucze sie tlumaczenia i ogolnego zrozumienia tego co przeczytalam.

Pozdrawiam
Witajcie!!
Czy znacie może jeszcze ajkies inne książki do nauki rosyjskiego??
a ja polecam zainstalować program soulseek i wpisać tam "pimsleur" lub "pimsleur russian" albo samo russian wyskoczy mnóstwo do rosyjskiego i innych języków ;)są fajne krótkie dialogi i wszystko wchodzi do głowy. I tak za nieskolko wremia esli budiete tjazko rabotac wy budiete choroszo goworic po russki.:)
Dzieki za rade :)
własnie zarzuciłam to na emule :)
Przeglądałam sobie wątki tutaj na forum i własnie myśle nad tym kursem z grafoxu. jednak czy możecie polecic jakieś ksiązki np do gimnazjum liceum dla początkujących??
Temat przeniesiony do archwium.