skuteczna nauka podstaw z jakiegos prostego kursu

Temat przeniesiony do archwium.
chcialbym sie poradzic was, drodzy forumowicze.

moj ojciec bardzo powaznie nastawia sie do wyjazdy do pracy do anglii (kierowca TIR), ale nie zna angielskiego. niestety tez nie ma czasu na kurs w szkole jezykowej czy korepetycje itd ze wzgledu na prace. z przykladu jego znajomych do pracy jako kierowca wystrcza na prawde totalnie podstawowa komunikatywnosc (trudno to pojecie dokladnie zdefiniowac).

wydaje mi sie ze optymalnym rozwiazaniem bylby kurs audio ale tylko na cd (mp3, wave, itd) wspomagana forma ksiazkowa. najwazniejsze jest aby rozumial w mozliwie najlepszym stopniu mowiony ang, a co do wypowiadania sie po ang to solidne opanowanie 200 do 300 odpowiednich słow/wyrazen.

prosze o informacje o takich kursach (prosze uwzglednic wiek mojego staruszka ;) - 49)
bede wdzieczny za Wasze rady i spostrzezenia
pozdr
Wydaje mi się, że warto polecić płyty audio Edgarda "Angielski - travel" i "Angielski at work", kurs PONSa 'Angielski w podróży" i rozmówki tego wydawnictwa (te z płytąCD) oraz "Rozmówki w miesiąc" wydane przez SuperMemo World (oprócz programu i bazy SM zawierają 10 tematycznych plików mp3).
dziekuje.
zorientuje sie co one oferuja. a jeszcze pytanie: ktory(ktore) z nich bedzie najodpowiedniejszy dla kogos kto nic a nic nie zna ang?