czasowniki nieregularne - jak się uczyć?

Temat przeniesiony do archwium.
Macie jakąś metodę na naukę czasowników nieregularnych? 150 podstawowych to nie ma problemu, ale kolejne są dla mnie mordęgą.
Macie może wykaz wszystkich czasowników z polską wymową?
jest ich wiecej niz 150?

pogrupuj je, np

let-let-let
set-set-set

see-saw-seen
be-was-been

lose-lost-lost
make-made-made
buy-bought-bought
meet-met-met
jedno źródło podaje, ze jest ich okolo 470 wraz z tymi rzadkimi
Cytat: zielonosiwy
jedno źródło podaje, ze jest ich okolo 470 wraz z tymi rzadkimi

Zdradz nam to zrodlo. Nikt tyle sie nie nauczy i nigdy tyle nie bedzie uzywal w zyciu. Nie rozumiem dlaczego komplikujesz sobie nauke.
Supermemo według opisu uczy ponad 400 czasowników nieregularnych - https://www.supermemo.pl/extreme_english_podstawowy_sredni

Ilu z nich tak właściwie potrzebujemy? Zakładam, że pomiędzy 150-200, czy słusznie?
nieregularnych czy phrasali?
Cytat: terri
Zdradz nam to zrodlo. Nikt tyle sie nie nauczy i nigdy tyle nie bedzie uzywal w zyciu. Nie rozumiem dlaczego komplikujesz sobie nauke.

źrodlo sobie kazdy sam moze znalezc, wystarczy wpisac odpowiednia formulke w google i kilknac jedna z pierwszych wyswietlen. Napisalem, ile ich jest, a nie ile powinno zostac przyswojonych; wiec bez takiego ignoranctwa prosze...
mg

Nie jestem pewien czy do mnie to pytanie, ale mam na myśli czasowniki nieregularne. Choć chętnie bym poznał Wasze zdanie również co do liczby phrasal verbs które należy znać.
wpisalem. znalazlem.
Tez bede tak pisal, jezeli zrodlo bedzie nieoczywiste.

zamieszczanie takich przewidywalnych form jak interbreet czy undercut oraz roznych slow nieuzywanych obecnie faktycznie pozwala rozdac liczbe do 470, tlyko po co?
ze studiow pamietalem, ze jest ich 100 lub 200. czyli blizej 200.
>>>>źrodlo sobie kazdy sam moze znalezc, wystarczy wpisac odpowiednia formulke w google i kilknac jedna z pierwszych wyswietlen. Napisalem, ile ich jest,

oj, oj, oj, moj kochanie. W google pisza tez, ze mozna jezyka nauczyc sie w ciagu 3 miesiecy...i ludzie to tez lykaja.....Zapytalam sie grzecznie, a TY to od razu na mnie jedziesz jak jakas ciezarowka z gwozdziami. Czy nie lepiej byc milym ....wg Ciebie to lepiej od razu prosto z mosta. Zapytalam, bo chcialam sie dowiedziec, ile z tych (ktore sa uwazane) trzeba sie nauczyc. Ja nie mam czasu szukac czegokolwiek na 'google' wyjka, ktorego nie uwazam za wiarygodne zrodlo.
W SM jest 462. Może faktycznie nauczę się tych podstawowych
http://www.czasownikinieregularne.pl/uploads/1/3/4/6/13469490/angielskie_czasowniki_nieregularne_-_pena_lista_dla_zaawansowanych.pdf
Prawie 200.
Popatrzylam na ta strone. Ciekawa. Ale jakos nie widze, zeby czasowniki takie jak: ...beseech, chide, cleave, smite i strew, byly uzywane codziennie. Reszta ok., ale to jest lista dla zaawansowanych.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie