Złote zasady j. angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Znalazłem bardzo ciekawy artykuł pt. Złote zasady j. angielskiego. Polecam, przydatne zwłaszcza jak się jedzie za granicę: http://www.secondrenesans.com/a115.html .
Świetny zestaw zasad ;-) Zatrzymałam się jednak na tym:

37. We use because, not as or since, if the reason is the most important part of the sentence.

Why am I leaving? I’m leaving because I’m fed up. (NOT I’m leaving as/since I’m fed up.)

They’re laughing because they think your hat’s funny.


Zawsze jak piszemy czemu coś zrobiliśmy czy zrobimy, powód jest najważniejszy, więc kiedy mogę zastosować "as" i "since"? Jakoś się przyzwyczaiłam często używać "as".
"powód jest najważniejszy" znaczy tyle, co 'powód jest noweą informacją, którą podajesz w tym zdaniu".
Gdybyś już wcześniej powiedziała "I'm fed up", a teraz chciała dopopwiedzieć, że dlatego wyejżdżasz, napisałabyś
since I'm fed up, I'm leaving - tutaj ważnieszje jest zakomunikowanie, że wyjeżdżasz - to jest nowa informacja.
He couldn't be at that party. I'm sure he must have gone home, since he had looked really tired.

Prxykład z głowy zdania (tego drugiego, złożonego), w którym chodzi o informację, że poszedł home, a powód (po since) jedynie wspiera.
I wszystko jasne ;-) Co do pozostałych zasad nie mam pytań. Thanks ;-)

« 

CAE - sesja letnia 2006

 »

Studia językowe