ESKK

Temat przeniesiony do archwium.
Pałam wielkim zapałem do nauki szwedzkiego, niestety najprawdopodobniej w tym roku nie starczy mi funduszy na regularny kurs z lektorem. Nie zamierzam się jednak poddać tak łatwo, będę wprawiać się sama :)

Pamiętam, że ktoś gdzieś (chyba nawet tu, ale nie mogłam znaleźć posta) pisał, że ekhem, wysyłkowe kursy ESKK mają całkiem przyzwiocie opracowane lekcje szwedzkiego.

Czy to prawda? Do tej pory traktowałam wysyłkowe kursy z dużą dozą nieufności...
Ale wobec niemal całkowitego braku podręczników do nauki szwedzkiego, wydaje się to być calkiem rozsądne rozwiązanie... Jak to jest z językami w ESKK?
Jest podrecznik do jezyka szwedzkiego, wyd. Wiedza Powszechna, nazywa sie Trevlig Resa. Nie potrafie sie wypowiedziec na temat jego jakosci etc., wiem jedynie ze istnieje takowy. Jest on szwedzko-polski.
Dzięki :) Wiem, ze jest, tyle ze nie jest to regularny podręcznik, a raczej coś na kształt samouczka. Wygląda zresztą jak odbity na ksero skrypt.
Oprócz tego jest jeszcze samouczek Wyd. Literackiego, który podoba mi się średnio, tzn. nie ma w nim uporzadkowanych zagadnień, np. gramatycznych.

Dlatego zapytuję o ESKK :-)
Kursy ESKK mają świetnie przygotowane materiały drukkowane i dźwiekowe załączniki do nich. Od studenta zależy czy zamówi kasetę audio, czy też płytę CD audio. Pewną pomocą jest możliwość korespondencji ze stałym konsultantem. Kiedyś były mozliwe też konsultacje telefoniczne w wyznaczonych godzinach, nie wiem czy to jest zachowane obecnie.
Dzięki za opinię Bejotka. Byłam raczej sceptyczna jesli chodzi o mozliwosci i jakosc materialow szkoly, ktora oferuje wysylkowe kursy haftowania i chyba nawet ukladania tarota ;)

No ale raz kozie śmierć.
kiedys, wieki temu korzystalam z kursu angielskiego w ESKK, pozniej z hiszpanskiego. Obydwa oceniam jako bardzo dobre.
Korzystałam kiedyś z kursu J. angielski dla sredniozaawansowanych. Jest dobrze napisany. Podobno inne kursy językowe w tej szkole tez są godne polecenia. Mają wysoki poziom. Sadzę, że warto z nich korzystać.
Gorąco polecam kursy ESKK. Sama zamowilam sobie kurs z j. wloskiego dla początkujących. Po przerobieniu tego kursu bylam bardzo zadowolona i zamowilam sobie wyzszy poziom z tego samego j. => wloski dla srednio zaawansowanych (po przerobieniu j. wloski dla początkujących bylam w stanie swobodnie dogadac sie z wlochami) oraz francuski. KUpując sobie dodatkowe materialy, typu ksiązki po wlosku do czytania, jakies cwiczenia i oglądając tv w danym języku, mozna nauczyc sie j. na b. dobrym poziome. Wystarczy duzo samozaparcia i silnej woli w dązeniu do spelnienia wyznaczonego sobie celu. Pozdrawiam :-)
Uch, no to zaraz wysyłam zamówienie :)
Przekonaliście mnie w 100 proc.
ale jesteś systematyczny, prawda?
bo inaczej trudno będzie o dobre rezultaty.
Ostatnio az do bólu.
Wprowadziłam nową jakość do mojego życia ;)
no to powodzenia:))) !!!
nie ro zumię teraz mnie przekonajcie do eskk
kto mnie przekona chcę nauczyć się włoskiego
Ehh, swego czasu uczyłem sie niemieckiego i francuskiego z ESKK i faktycznie liczy sie tu systematycznośc, szczególnie przydatna w kwestii gramatyki. Otóż materiał jest tam porozrzucany po całej książce i dopiero w zestawieniach jako takie podsumaowania. To taka moja prywatna opinia, ale ja po prostu wole konkret - czyli porządnie napisana książke do gramatyki gdzie mam wszystsko szczegółowo. Drobna wadą ESKK jest to , że na początku jest cos podane tylko ogólnikowo i dopiero później rozwijane. Cos takiego ma co prawda pozytywną strone dla poczatkujących, ale dla takich którzy nie mają czasu na sregularna nauke lub im to nie wycodzi, ESKK na nic sie nie zda. Podczas nauki nie podobało mi sie to, że np liczebniki 2,4, 5, 6 są wprowadzane wraz ze słownictwem w jednej lekcji a reszta dopiero póżniej, podobnie z dniami tygodnia i innymi sprawami. Kursy same w sobie są faktycznie na wysokim poziomie, ale w porównaniu z kursami z kiosków w stylu \" Easy \" ( Easy English , Espanol) mają stosunkowo wysoką cene. Za podobny kawałek zeszytu , a nawet lepszy bo kolorowy i z dialogami, obrazkami etc można zapłacić w kiosku ok 5 zł z kasetą, kiedy za lekcje ESKK wychodzi ok 40 zł, co jest dość wysoką ceną jak na oferowany materiał. Generalnie lekcja rozpoczyna się dziesięcioma słowkami, później zdania z tymi słowkami no i jakaś tam gramatyka. Cały kurs ESKK to koszt ok 600zł. Jak sobie to policzyłem to omyślałem - o Boże ile za to można by kupić podręczników z kasetami i płytami. Tak zrobiłem i zakupiłęm kurs francuskiego z zeszytem i dwoma płytami, co wyniosło mnie 60 zł. kurs różnił sie tym, że były w nim dialgi i opowiadania ( co jest rzadie w ESKK i nagrane słówka były czytane raz, ale co za problem cofnąć płyte....) W ESKK niedość , że drogo to tekst jest czytany nonstop w kótlko, co prawda jest to korzystne , ale znów te koszta.....

Generalnie pomimo tego, że nie faworyzuje sobie aż tak bardzo ESKK, zamierzam zapisać sie na francuski dla zaawansowanych, prz czym pomine pozziom średni bo to sterata kasy, żeby sie nauczyć tego co jest w tym poziomie z powodzeniem wystarczą książki za mniejszą kase.
Jeżeli chodzi o mój angielski to swego czasu podobało mi sie Easy English ( byłem jeszcze w podstawówce) , tu znów nie powiem, żeby był to idealny kurs, bo nie ma róży bez kolców, ale po prostu byłi tak na poziomie bo dialogi, teksty słownictwo, gramatyka, fonetyka... etc - a co najważniejsze kursy z wersji EASY miały swoją odpowiednią, niwwygórowaną cenę.

uff to tyle, szkoda tylko że nie ma Easy francais ;(
Materiały do kursu ESKK, to cos w rodzaju kolejnych lekcji dobrego podręcznika przeznaczonego dla samouków. Kursy \"Easy ...\", to \"lektura uzupełniająca\". Nie mozna ich ze sobę porównywać. Easy English Plus ma dodatkową zaletę, na płycie CD znajduje się baza SuperMemo, ale mimo wszystko wyżej oceniam ESKK, tymbardziej że łatwo jest stworzyć na tych materiałach bazę SM, która będzie porównywalna z najlepszymi bazami profesjonalnymi.
Co do tego porównania ESKK i Easy...., to Eskk faktycznie może jest o tyle lepsze, że powtarza sie jeno i to samo do znudzenia, a w Easy , żeby odsłuchać jeszcze raz dane słownistwo to trzeba cofnąć płyte lub przewinąć kasete. Nie byłbym pewny tego iż ESKK jest na wyższym poziomie od Easy.... , bynajmniej Eskk nie oferuje takich tekstów jak Easy i słownictwo w Eskk też jest bardziej ogólnikowe, podczas gdy w Easy English sięgało ono wysoce zaawansowanych terminów związanych z podatkami, prawem, biloogią. W Easy English mamy możliwość słuchania całych tekstów o ciekawych zakątkach gdzie można porozumieć sie w danym języku, jak również ciekawostki o sławnych osobach. Początkowe kursy Easy.... nie bardzo sprzyjały początkującym odbiorcom, ale np lekcje języka hiszpańskiego nagrano z tłumaczeniami , w róznych tępach wymowy etc. Generalnie ESKK jest naprawde dobre bo po pewnym czasie słuchania w kółko podobnych zdań i słówek wyrabia sie wyczucie językowe, taka intuicja dzięki której nie musimy myśleć nad tym jakiej formy gramatycznej mamy użyć. Easy .. .. różni sie tym, że danych zdań i from gramatycznych nie wałkuje sie przez całą lekcje. Co prawda dla początkjących polecam ESKK i Easy... jako ewentualny suplement, ale po pewnym czasie kursy w stylu ESKK stają sie nudne, a z EASY mamy okazje poznania nie tylko ciekawostek z życia gwiazd, ale również ciekawych miejsc. Wszystko to przeczytane przez native speakera jest o wiele lepsze niż powtarzanie nonstop pojedynczych zdań i słówek. Co do tego ,że ESKK jest bardzo dobrą książką do gramatyki to zgadzam się. Należy sobie tylko zadać pytanie czy nie warto kupić dobrej książki w księgarni w jednym tomie aniżeli kupować ją po kawałku za wygórowaną cenę.
Hm...A czy Easy English jest jeszcze w ogóle w kioskach?? I jak można zakupić te kursy ESKK? Bo tak szczerze mówiąc, to nigdy o tym nie słyszałam;). Proszę, wytłumaczcie mi... Acha i w tym całym ESKK, ile trwa przerobienie poziomu początkującego np. języka francuskiego lub hiszpańskiego? No i, czy to coś faktycznie daje?
Kursy ESKK możesz zamówić w sieci pod adresem:

http://www.eskk.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2

Materiały EASY English Plus w kioskach sa raczej nie do dostania. Ale można je zamówić w sieci na stronie:

http://www.amercom.com.pl

Na całość składa się 78 lekcji, którym towarzyszy 39 płyt CD lub kaset audio.

Na płytach CD znajdują się równiez program SuperMemo i bazy utworzone na podstawie tych lekcji.
Hi, nie ma ktoś z Was do sprzedania Kursu ESKK ANGIELSKI DLA ŚREDNIO_ZAAWANSOWANYCH???? Był bym bardzo zainteresowany. Jeśli tak to już cały komplent z kasetami/CD. Z góry dzieki. P.s. Mieszkam w Gdańsku ! moj e-mail [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

CAE - sesja letnia 2004