Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 288
Ten test pochodzi z jakiegoś podręcznika? Przydałoby mi się więcej ćwiczeń w tym stylu.
sam go stworzyłem ;)
Protractor, obstetrics ward, shoehorn, locksmith, air drag... Same smakowitości... W sam raz do poduchy... Dziękuję! :)
Więc jeśli masz więcej takich to chętnie przyjmę :)
niestety nie :)
Jak poszło? Podejrzanie łatwe wg mnie.
pamieta z was moze ktos pierwsze zadanie - tzn. jakie slowa nalezalo wpisac ???
Dla mnie też "podejrzanie łatwe". Zwłaszcza słownictwo.
pierwsze? przypominam sobie, że było curiosity, boyfriend, background, stars and triangles, muscle, rubber... i coś tam jeszcze niewątpliwie :D
czy ktoś mógłby wrzucić test do sieci, bo jestem ciekawa jaki był w tym roku, niestety się rozchorowałam i do szkoły nie udało się dotrzeć (:
Ja jestem ciekawa co trzeba było wpisać w dziurkach - w zdaniu z 2-miesięcznym pobytem, kompletnie nic mi tam nie pasowało^^'
mam pytanie ile procent trzeba miec by przejsc do drugiego etapu??? bo moj nauczyciel mowil mi że 50 % ale w regulaminie bylo napisane ze 67 procent czy jakos tak...
minimum trzeba było wpisać - też nie mogłem wpaść, ale w końcu wpadłem
Tegoroczny prog wynosi 50%, ale wszystko zalezy od poziomu reszty. To nasze wyniki ustalaja prog. Jak wam poszlo? Ja mialem 35 punktow :|
skad wiesz ile masz punktow? juz sa gdzies odpowiedzi? jestem ciekawa paru rzeczy;>
ale przeciez 35 punktow to ponad 50% wiec sie nie przejmuj :) tez chcialbym juz znac wyniki... mam nadzieje ze je jutro poznam...
To ledwie ponad 50%. Kazdy nauczyciel ma klucz, kwestia tego czy juz sprawdzil.
wiem, ze ma klucz, chodzi mi o to czy ktos w internecie wpadl na zamieszczony w nim klucz zebym ja mogla sobie sprawdzic odpowiedzi?
Hej, ja się proponuję podzielić naszymi najgłupszymi błędami :) Na pewno każdy ma jakieś :P Wg mnie też test był bardzo łatwy (w sensie - myślałam że nic nie zrozumiem, a tu proszę). Oczywiście na pewno się nie dostanę, ale i tak dwóch błędów nie mogę przeżyć (bo takie beznadziejne)
1. Byłam *pewna* że pisze się "suprised" - piętnaście razy próbowałam to tam dopasować aż w końcu napisałam "veryhappy" xD
2. tam chyba była maska tlenowa, w drugim, nie? W każdym razie, ja zamiast oxygen (już pomijając, czy to miało być to czy nie) napisałam "tlen mask" ;f

Wgl, też mieliście taką pustkę w głowie ? Ja sobie po polsku nie mogłam słów przypomnieć..

A takie pytanie, bo nie mogę nic wymyślić. Co miało być z tymi policjantami ?
A jak wyglądało to z policjantami? Bo nie mogę sobie przypomnieć, więc nie napiszę, bo ja tam wstawiłem :)

A głupie błędy? Nie mogłem wpaść na "suprised" i dałem tam "terrified" (wiem, nie trzyma się logicznie kupy z całością, ale lepsze to, niż puste miejsce). No i oczywiście jazda bez trzymanki przy tłumaczeniach jak zwykle bardzo przyjaznych zdań z angielskiego na polski :)

Przy kraterach miało być circular?
Wydaje mi się że przy kraterach miało być varicate .. wpadłam na to tuż po wyjściu z sali.. a bezskutecznie próbowałam wcisnąć jakoś 'various'..xD
jakby ktoś mógł wrzucić test albo wysłać na maila [email]
to byłabym wdzięczna:)
"Varicate"?! Pierwszy raz widzę to słowo na oczy, też wpisałem "circular"... No i nie wpadłem na "surprised", próbując tam wpisac wszelkie możliwe słowa w stylu "zadowoleni", "wdzięczni", "szczęśliwi" - jestem pewien, że gdyby pasowało tam "joyful", to bym wpisał. xD No ale skoczyło się na czymś jeszcze gorszym - wpisałem "apreciate", mając pełną świadomość, że nie używa się tego z"be", tylko jako normalnego czasownika i pisze się przez jedno "p". :P

Oczywiście zdania były jak zawsze hardcore'owe, ale dwa mam PRAWIE dobrze, czyli i tak 0:

nice fun for musically inclined toddlers - przyjemna zabawa dla muzycznie uzdolnionych, bez "szkrabów/maluchów"

tossing an apple core at him - rzucając PLACKIEM jabłkowym w niego ,zamiast ogryzkiem xD

Reszta to totalne strzały, nauczyciele muszą mieć niezły ubaw czytając nasze wymysły. :P

Z tymi policjantami powinno chyba być "identified", ale wpadłem na to po wyjściu z sali, rzecz jasna, próbując wcisnąć "recognised". :P
Faktycznie, nie ma takiego słowa..xD *sprawdziła*
Też cały czas próbowałam wcisnąć tam 'recognise'.. i przypomniałeś mi jeszcze jeszcze o moim błędzie z tymi jabłkami, byłam pewna że chodzi o 'core' jako czasownik i wymyśliłam 'Podrzucanie bałek wpłynęło na niego' *facepalm* xD
To może "circular" będzie dobrze? :D

Błędy blendami, jednak ja pragnę się pochwalić całemu światu, że w akcie desperacji po załamaniu się swoją niewiedzą, jak jest "szpital psychiatryczny", wpisałem tam "mental". Jak sprawdziłem w słowniku, że to naprawdę jest "mental hospital", to nie byłem w stanie w to uwierzyć! :D Swoją drogą inną wersją jest "psychiatric hospital", ciekawe, czy to też będą zaliczać, niby było w opisie słowa...

I mam pytanie: czy tam chodziło o nożyczki??? Jeśli tak, to mam chyba najgłupszy błąd świata... xD
hmm..a ja całkiem strzelałam, że tossing znaczy rzucać i dobrze strzeliłam. nie no, szał xD

a w ogóle jestem na siebie tak strasznie zła ;| bo ta olimpiada była prosta. a ja się kompletnie nie przygotowałam..tak sobie z biegu podeszłam..po doświadczeniach z ubiegłego roku..;|

a co do głupich pomyłek, to według tego co napisałam na olimpiadzie scissors się pisze przez jedno 's' :o..wiem, mądra jestem xD
O nie, to jednak były nożyczki, ja jakoś w ogóle nie przeczytałem tego zdania i jakoś wyobraziłem sobie takie urządzenie do cięcia papieru i wpisałem "guilotine" - totalna kompromitacja. xD

[Jakim cudem znalazł się wyraz "błENdami w mojej poprzedniej wypowiedzi?!]

A jak Wam poszła gramatyka? :)
Na prawdę jest "mental hospital" ?? też to tam wpisałam xDDDDDDDDDDDDDDDD (czego można się spodziewać po kimś kto wpisuje veryhappy jako jedno słowo ^^ )

Dałam "skórką od jabłka" lool... teraz ten ogryzek wydaje się oczywisty kto rzuca w kogoś skórką? od jabłka ??? xD

No i oczywiście też próbowałam tam recognize wcisnąć :P
a jeszcze co do zadania 'z dziurkami' to co miało być w tym z prawnikiem?

A gramatykę to trudno wyczuć.. była mniej więcej na takim samym poziomie jak do tej pory ;))
Pan Krzyżanowski chyba wypala się zawodowo, bo niczym tym razem mnie nie zaskoczył. Cisza przed burzą?
Ja nie napisalem identified, bo tez probowalem recognised. Poza tym zdaje sie, ze zamiast surprised (chociaz pasuje) mialo byc fortunate. Tossing napisalem "ciskajac"^^

A najglupsze bledy: zamiast curiosity napisalem 'wonder' i zamiast oxygen 'breathe'.
Zdanie z prawnikiem -> BRIEFCASE, kochanie :)

Też na początku nie chciało mi to przyjść do głowy :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 288

« 

Nauka języka

 »

Matura