Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 288
Naprawdę "are"? Zastanawiałem się chwilę nad tym i po długich namysłach doszedłem tylko do tego, że najpierw są wypuszczane i nie wiedziałem, jak cofnąć czas - do Present Simple czy Future Perfect... miałem "are", ale zmieniłem na "will hve been". :/

W zeszłym roku chyba zamieścili chyba sporo później, na pewno co najmniej tydzień po, jak nie później. Właściwie, skoro nauczycielom od razu przesyłają, to od razu mogliby zamieszczać.
Naprawdę "are"? Zastanawiałem się chwilę nad tym i po długich namysłach doszedłem tylko do tego, że najpierw są wypuszczane i nie wiedziałem, jak cofnąć czas - do Present Simple czy Future Perfect... miałem "are", ale zmieniłem na "will have been". :/

W zeszłym roku chyba zamieścili chyba sporo później, na pewno co najmniej tydzień po, jak nie później. Właściwie, skoro nauczycielom od razu przesyłają, to od razu mogliby zamieszczać.
Hehe też napisałem że mob to potwór (Potwory oblężały budynek xD)
Napisałem fortunate, suitcases, a z apple core to w ogóle żal - napisałem, że Rzucanie jakbłkiem SKIEROWANYM w niego (wziąłem to jako czasownik).
No a jeszcze lepszy fail, to nozyczki - napisałem scizzors a nie scissors xD OMG
Powiem szczerze, że też się zastanawiałem i dałem are... Ale no wiadomo, wkrótce się okaże ...
Miałem czasem zaćmienie i craters (kratery) pomyliły mi się z crates (skrzynie), z tym że wyszła mi z ego beczka i w ogóle....
A z tymi toddlers to napisałem Niezła zabawa dla muzycznie uzdolnionych artystów :))

A co napisaliście w Completely at jugde's discretion??
IMO - TEST C jest najgorszy....
Napisałem "całkowicie w gestii sądu" - zapomniałem o tym. W słowniku jest napisane, że "discretion" to "uznanie, swobodna decyzja", więc nawet dobrze strzeliłem, ale możliwe, ze trzeba było użyć jakiegoś prawniczego wyrażenia. Jak myślicie, może tak być? :)
Ja dałem coś, że całkowicie zależne od woli sędziego czy coś takiego. Nie wiem, czy będzie punkt, bo nie wstrzeliwuję się chyba za bardzo w dokładną, słownikową definicję "discretion". No ale sens ten sam :)
A to wy macie super, ja napisałem całkowicie przy dyskrecji sędziego.\
OMG, powiem wam, że pierwszy raz pisałem OJA, wcześniej jedynie przerabialem poprzednie testy, ale porównując, to ten był "łatwy"
a ja się teraz będę zastanawiać czy napisałam foreIGN czy foreGIN languages..nigdy tego nie wiem xD
to w sumie i tak nie ma znaczenia chyba większego, bo w zadaniach gramatycznych punkty przyznawane są za użycie określonych struktur z gramatyki ;)
Niestety w kluczu, na samym początku jest napisane, że żeby dostać punkt, to odpowiedź musi być całkowicie poprawna pod każdym względem - zarówno ortograficznym, jak i gramatycznym. I chyba nie ma znaczenia, czy zadanie sprawdza znajomość leksyki czy struktur gramatycznych... :(
nam mówili na samym początku -każda litera się musi zgadzać.. :)
ale chyba dobrze napisałam:D
A co trzeba było zaznaczyć w ostatnim zadaniu w zdaniu z "wherher or not"? Ja zaznaczyłem "has lowered", wcześniej miałem "had lowered", a było tam jeszcze "hasn't lowered" i "didn't lower".
had lowered
has lowered, tak mi się wydaje.

mam ponad 50%, spotkałam nauczycielkę i mi powiedziała :D tylko nie pamięta dokładnie jak bardzo ponad, bo jak mam 52% to raczej moja przygoda z OJA się skończyła :
Od-Biedy-Poprawne. Myślę, że nie uznają - a w każdym razie ja bym nie uznała. Słowo SUITCASE zasadniczo odnosi się do typowej walizki podróżnej, takiej wypchanej skarpetkami i koszulami i opatrzonej z etykietką z nazwiskiem, że nie wspomnę o tym, że tak sformułowane zdanie sugeruje, że to właśnie owe SUITCASES zostają PUT ON THE DESK. Potraficie wyobrazić sobie prawnika, który wyjmuje dwa dokumenty z takich walizek, a następnie stawia je na biurku?
had lowered, in known ( o ile pamietam)
ja z tym mobem dałam "tłum szturmował budynek" xD
naprawdę tłum takie trudne słowo ? lol ^^ Ale sadze że punkty będą za "oblężał" ..

dyskecja sędziego - całkowicie z ramienia sędziego (czy coś takiego) dałam xD
*is known
hmm, a tam gdzie było coś o książce o ile dobrze pamiętam chodziło o to, że ona już jest niedostępna, tak? :]
unavailable ?
*oblegał *facepalm*
tak mam ^^
Hmmm... może lepiej nie mówić o tym, że rozczarowały nas starsy, backgroundy i boyfriendy, bo Pan Ka może to właśnie czytać, a nie zapominajmy, że - jak Bóg da - czeka nas jeszcze II i III etap :) Na dobranoc dopiszę sobie do pliku OJA Vocab 2009-10.doc słowo "ekierka" ("set-square"), tak na wszelki wypadek.
najgorzej posypać się w takich banałach, co też uczyniłam ;)
Moja olimpiada poszła się paść na zieloną trawę :/ Jest to o tyle smutne, że I etap był zdumiewająco łatwy - ale cóż z tego, skoro jestem mistrzynią w popełnianiu głupich błędów?
Na surprised nie wpadłam, jeśli chodzi o szpital, to wahałam się między psychiatric a mental. Piszecie, że nie można było w odpowiedzi użyć słów wykorzystanych w pogrubionym tekście, szkoda tylko, że wcześniej tego nie wiedziałam - bo oczywiście nie czytam poleceń - i wpisałam psychiatric *ściana* Za to jestem dumna z tłumaczeń, bo poszły mi doskonale, prócz tego nieszczęsnego sądu. Użyłam wyrażenie "w gestii" - myślicie, że od biedy może być? Bo ja już sama nie wiem, jak to powinno wyglądać poprawnie...
Generalnie nie jest najgorzej, ostatnia nie będę, ale do II etapu też mi daleko, czyli właściwie takie ni to, no owo... A szkoda, mogło być lepiej.
A tak swoją drogą, czy ktoś pamięta, jaki był zeszłoroczny próg?
podobno 30. mam nadzieję, że 30.
Hmm. To mniej, niż myślałam. Może nawet otrę się o próg. Ale test był łatwy, więc pewnie wyniki też będą odpowiednio wyższe... Zobaczymy :)
W zeszłym roku przechodziło się chyba od 30 punktów, czyli 50% wystarczało...
Ale zobaczymy jak będzie teraz... Olimpiada wydaje się zdecydowanie łatwiejsza, pewnie dużo osób dobrze napisało i być może podniosą próg.
No nic, pozostaje nam teraz czekać na wyniki ;)
W mojej szkole wyników mamy spodziewać się dopiero w przyszły poniedziałek.
Przydałoby się, aby do tego czasu ktoś zamieścił klucz w internecie, bo jestem strasznie ciekawa jak mi poszło :)
W zeszłym roku przechodziło się chyba od 30 punktów, czyli 50% wystarczało...
Ale zobaczymy jak będzie teraz... Olimpiada wydaje się zdecydowanie łatwiejsza, pewnie dużo osób dobrze napisało i być może podniosą próg.
No nic, pozostaje nam teraz czekać na wyniki ;)
W mojej szkole wyników mamy spodziewać się dopiero w przyszły poniedziałek.
Przydałoby się, aby do tego czasu ktoś zamieścił klucz w internecie, bo jestem strasznie ciekawa jak mi poszło :)
Ten próg zawsze wynosił 67%, czyli 40 pkt., przynajmniej wg odpowiednich regulaminów, co najwyzej wraz z testami do szkół przysyłano informację zeby prace wysylac juz od 30., i na takiej wlasnie ilosci pkt. ten próg się zawsze kształtował. Ja w tym roku nie słyszałem od nauczycieli takiej informacji, więc na razie trzymam się 40 :)
Niemożliwe. Lady Yossarian miała w zeszłym roku 38 punktów i przeszła. W informatorze rzeczywiście podano 67%, ale jeżeli zbytnio ograniczyłoby to ilość uczestników, oczywiście trzeba obniżyć próg.
o tym właśnie mówię :)
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 288

« 

Nauka języka

 »

Matura