II etap olimpiady języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |
Czy ktoś mógłby przesłać mi testy II etapu olimpiady z ubiegłych lat?
Mój adres e-mail [email]
Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ wczoraj dowiedziałem się o dostaniu się do II etapu w Sosnowcu.
a co w zamian? ;)
W Sosnowcu? Ja też:)
hej! ja przeszedlem na etap okregowy. mam tylko mgliste wyobrazenie o eliminacjach pisemnych, a jesli o ustne chodzi - to i tego nawet nawet nie. moglibyscie mi powiedziec, jak przeprowadza sie speaking na II etapie? bylbym baaardzo wdzieczny. pozdrawiam : )
Witam! Też za miesiąc wybieram się na etap okręgowy... i też do Sosnowca :)
Przyłączam się więc do próśb poprzedników :)
Mam ogromną prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać kiedy jest drugi etap olimpiady z j,angielskego? to pilne dzięki
Wszyscy jadą do Sosnowca? Skąd jesteście? Katowice (i okolice), Czestochowa, Bielsko-Biała, czy jeszcze jakieś inne miasto?Ale monopol ma ten Sosnowiec;)
2 etap jest chyba 11 i 12 albo 10 i 11.jakoś tak
stycznia oczywiście
Baardzo dziękuję!:-)
II etap jest 10 stycznia o 9:00 w Sosnowcu, część ustna 11 stycznia, ale godziny będą już ustawiane indywidualnie.
A może wiecie jak to tam jest - tam się śpi? Czy może pisze sie test i zastają tylko ci, którzy przeszli do ustnego? Jak to jest zorganizowane?
Część pisemną II etapu piszę się 3 godziny i wraca do domu.
to zależy, jak ktoś przyjeżdża z daleka to śpi tam (wymagana rezerwacja), wyniki pisemnego mają byc pod wieczór wiec tak czy inaczej wychodzą 2 noclegi.
czyli jak sie nie dostane do ustnego to i tak zostaję i sobie następnego dnia chodze po sosnowcu?
czy ktoś może mi przesłać testy z olimpiady gimnazjalnej z poprzednich lat etap II to bardzo pilne z gory dziekuje
moj e-mail : [email]
Nie no, ludzie, co Wy wypisujecie? II etap zgodnie z Wytycznymi Olimpiady jest 30/31 stycznia, zawody we wszystkich okręgach odbywają się w tym samym czasie. A propos: jest ktoś z okręgu poznańskiego? :>
popatrz na datę postu :]
O jejku, ale gapa ze mnie :P uff :]
Właśnie , czy KTOŚ orientuje się w ogóle jak wygląda ten II etap ??Jeśli tak prosze was prześlijcie mi jakieś przykładowe testy !!! Dzieki z góry [email]
http://www.woe.edu.pl/modules.php?sid=00e963834eee3c53aa0f0276e0f47d98&module=Olimpiada&mm=3

Tutaj jest przykladowy test z II etapu z zeszlego roku.
Czy ktoś wie, jak rozumieć "3 tematy z literatury", tzn. 3 książki czy 3 autorów? Bo jeśli na liście jest np. Virginia Woolf i jej 2 dzieła, to trzeba obydwa przeczytać czy nie?
Trzy książki amerykańskie, trzy brytyjskie. Niekoniecznie z listy, choć z własnymi propozycjami nie można przesadzać.


Pozdrawiam ciepło
Scobin
Jak to "niekoniecznie z listy"? Musi być min. 6 z listy, nie wolno robić wolnej amerykanki i przynosić własnych propozycji. Tj. jak będziesz mógł, to możesz sobie pogadać, o czym zechcesz, ale co najmniej 6 książek z listy musisz mieć.
Czuję się nieusatysfakcjonowana odpowiedzią ;) Więc ogólnie 6? Nawet jeśli na liście są autorzy z 2 książkami do wyboru, to wystarczy, że wybiorę tylko 1, a pozostałe innych pisarzy? Można tak?
Ma być sześć KSIĄŻEK - jak dany autor ma na liście kilka pozycji, to możesz wybrać wszystkie.
Heh,ok dzięki ;) Właśnie nie chodzi o to, czy mogę wszystkie tylko czy muszę. W sensie jak powiem, ze przeczytałam "Lolitę", to czy będą też oczekiwali znajomości "Pnin'a". Dziwnie jakoś jest sformułowany ten regulamin, że po 3 "tematy" no i właśnie anglistki mi mówiły, że w zeszłym roku sie nad tym zastanawiano i chyba dzwoniły do "pani z okręgu" i niby mówiła coś takiego, że jak jest więcej niż jeden tytuł danego autora to trzeba przeczytać wszystkie te pozycje w ramach "1 tematu"

Więc już nie wiem...
wiesz, w tamtym roku na ustnym rozmowa zaczela sie od pytania, jakie ksiażki przeczytałam. Nie przyczepiali sie do tego, ze wybralam jedna ksiazke danego pisarza, chociaz na liscie byly podane dwa jego dziela.
Wniosek taki, że jeden temat=jeden utwor (chyba ze chodzi o wybor poezji, to co innego ;] )
>Jak to "niekoniecznie z listy"?

Tak to. Chyba że trafiliśmy w zeszłym roku na bardzo różne komisje (co jest możliwe, ale chyba mało prawdopodobne) albo że coś się teraz zmieniło (ale nie sądzę).

Mnie w każdym razie w III etapie nie przeszkadzano w omawianiu "Władcy Pierścieni", a któraś komisja (chyba okręgowa) dała mi explicite do zrozumienia, że wcale nie wszystkie 6 książek musiało być z listy.

Myślę, że 3-4 książki z listy obowiązkowej powinny wystarczyć. Oczywiście pozostałe pozycje muszą być w miarę "ambitne", ale jak widać po powyższym przykładzie z Tolkienem -- niekoniecznie superwyszukane.


> Musi być min. 6 z listy, nie wolno robić wolnej
> amerykanki i przynosić własnych propozycji.

Hmm, skąd masz takie informacje?


Pozdrawiam serdecznie
Scobin
Musi być min. 6 z listy, nie wolno robić wolnej
>> amerykanki i przynosić własnych propozycji.
>
>Hmm, skąd masz takie informacje?

"Nie wolno" w tym sensie, że musisz mieć min. 6 pozycji z listy - oczywiście oprócz tego możesz sobie przygotować co zechcesz, i jeśli będziesz mieć okazję, to mówić o dowolnych książkach. Możliwe, że niektóre komisje są bardziej liberalne - zresztą nawet w obrębie jednej komisji jest trochę niesprawiedliwie, bo np. jedni mogą mówić, o czym zechcą (mówią po prostu: "I'd like to talk about this and that"), a innym książka jest narzucana (tj. mówią: "Przygotowałem to i tamto", a komisja decyduje, z czego delikwent będzie przesłuchiwany). Tak czy inaczej lepiej się ubezpieczyć.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

FCE - sesja zimowa 2004