kartka z wakacji - uzycie czasów.

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o sprawdzenie, czy odpowiednio uzywam czasów w tym tekscie:

Hi Dad,

Greetings from Zakopane!
The weather (be) is fine and we (have) are having a great time. We are in a little café in Krupówki now.
I (drink) am drinking lemon tea and (send) sending pictures of the mountains to my friends and Mum (drink) is drinking hot wine with spices.
We (climb) have (had?) climbed Nosal and (visit) have (had?) visited the Tatra Museum already.
[ Tu niestety nie wiem zupełnie jak jest z tym have-had? - można prośić o pomoc?]
Yesterday we (do) did some shopping at the market near Gubałówka. I (buy) bought myself a funny cap and Mum (buy) bought lots of nice things and (spend) a fortune on them.
I (meet) met Magda, my classmate, while we (do) where doing? the shopping. She (be) was here with her parents for a week.
Tomorrow Mum and I (go) we are going to visit Dolina Chochołowska.
That’s all for now.

Love

Sue
spent
jest od tygodnia - present perfect
reszta ok
have, nie had, bo to zdanie ma znaczenie 'od naszego przyjazdu do teraz'
zdania z had climbed mialoby znaczenie - od wczesniejszej przeszlosci do przeszlosci opisywanej w liscie, ale tu opisujesz terazniejszosc, a nie przeszlosc.
Naprawde chcesz wydac 50 zl za odrobienie pracy domowej? Nie lepiej kupic dorba ksiazke do angielskiego?
...my classmate, while we (do) {were} doing the shopping...
...Tomorrow Mum and I (go) {} are going to visit Dolina Chochołowska
.

w tym zdaniu mozna by bylo jeszcze napisac: She [has been/is] here with her parents for a week.
Dzieki mg i engee30. Ale zdaje się że w tym tempie nie zrobie wszystkich zadań tak szybko jak trzeba.
Dlatego propozycja (engee30) jak najbardziej aktualna.

Pozdrawiam
Oj widzisz mg z tymi książkami to jest masakra (już mam z 5 :-), A godzinka korepetycji to coś około 50 zł wlaśnie. Ja na tym skorzystam, bo sobie przeanalizuję wszystkie zadania i tak w przyszłym tygodniu na spokojnie (do leni nie należe). Ale co zrobic, jak się kocioł zrobił?

 »

Studia językowe