sprawdzenie poprawności paru przykładów

Temat przeniesiony do archwium.
4.Many young parents worry ________________ about their children. (NECESSARY)
unnecessarily

1. The customer wanted to complain about the faulty product but he didn’t know who to turn to. (WOULD)
If the customer had known who to turn to he would have complain about the faulty product.
2. “Did you have to experiment with a number of materials?” he asked. (INQUIRED)
He inquire me if I had to experiment with a number of different materials
3. While playing chess you mustn’t touch a piece if you are not planning to move it. (ALLOWED)
While playing chess allowed not to touch piece to move it
4. As he gets more mature, he becomes easier to bring up. (THE)
The more he gets mature the more easier to bring him up.
5. Could you talk us through the main points of your lecture once more? (MIND
Would you mind telling me the main points of youre lecture once more ?
1. he would have complained
2. źle przepisałaś czas. z nawiasu.
3. brakuje osoby do której się zwracasz - zgubiłaś you - i przez to przeczenie będzie inaczej wyglądało.
5. not me but us.

jeśli chodzi o zdania z nr 4: pierwsze jest dobrze. w drugim zabrakło becomes, ale nie bardzo wiem, gdzie to wstawić. ja bym napisała: The more he gets mature, the easiest he becomes to bring up.
no i przede wszystkim easy nie stopniujemy z more.
aha! i zjadłaś "a" przed piece w zdaniu 3
Cytat:
...ja bym napisała: The more he gets mature, the easiest he becomes to bring up.

To bys zle napisala, IMO. Poza tym, ten watek jest duplikatem i byl komentowany wczesniej.
że duplikat to nie wiedziałam - oh well ;)

że źle bym napisała - dlatego napisałam "nie bardzo wiem" a mogłabym się dowiedzieć, co źle, czy muszę poszukać ten wątek? ^^
dużo klikać nie musisz, ledwo 2 razy (kliknij nick autora)
Cytat: pakk
dużo klikać nie musisz, ledwo 2 razy (kliknij nick autora)

Jeśli widzę nowe posty na forum, gdzie nie ma żadnych odpowiedzi, to nie sprawdzam każdego z osobna, czy autor może już próbował wymusić na kimś pomoc, ale wchodzę i pomagam (a przynajmniej staram się). Ja zaoszczędzam czas, on (w domyśle autor) dostaje odpowiedź. Przypadek, że trafiam na wątek już poruszony zdarzył mi się po raz pierwszy and again - oh well.
hej, to dołącz do naszego Klubu Przeciwników Mnożenia Wątków.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa