Rozprawka - zalety i wady dziecka bogatych rodziców + kilka pytań

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo bym się ucieszył jakby ktoś sprawdził poniższą rozprawkę i odpowiedział mi na pytania niżej :)

To może wpierw zadam pytanie od trochę innej strony - generalnie przez ostatnie 16 dni chcę sobie wyszlifować pisanie wypracowań, gdyż pozostałe części idą mi całkiem dobrze - niemniej gramatyka, zwłaszcza w zastosowaniu, stoi na nieco niższym poziomie. Robię ostatnio co prawda 20 stron dziennie English Grammar In Use Murphy'ego, żeby zdążyć przed maturą sobie wszystko powtórzyć, ale i tak pod tym kątem czuję się najsłabiej. Planuję sobie wyćwiczyć dokładnie 1-dną lub 2-ie formy wypowiedzi - głównie myślałem o opowiadaniu lub rozprawce. I tu mam do Was kilka pytań;
- czy rozprawka się ZAWSZE pojawia na maturze i nie ma opcji by i w tym roku było inaczej?
- którą formę wypowiedzi Waszym zdaniem jest bardziej łagodnie(gramatyka) punktowana i najzwyczajniej w świecie najłatwiejsza, żeby mieć praktycznie maksimum punktów? Dodam, że mam całkiem analityczny umysł i lubię debatować, więc rozprawka mi osobiście najbardziej podchodzi
- Naukę jakich części gramatyki Waszym zdaniem na rozprawkę powinienem szczególnie wyćwiczyć(pewnie zaraz zauważycie X błędów gramatycznych to i byłbym niesamowicie wdzięczny jakby ktoś mi powiedział, czy prespositions, conjunctions, relative clauses etc
- czy w rozprawce można dawać nieco mniej oficjalne, np. powiedzenia?

------------------- część właściwa ------------------------

Being a child of rich parents might be a dream for a lot of people. We associate it with bigger independence, designer clothes, travelling abroad. Moreover, kids consider it often as an indicator of being "cool" or having life without stress".

To start with, we have to perceive that money does not buy happiness. Personally, I've met few rich kids. Some of them were having a problem with self-considence, when others were self-righteous. Both used to impress to others and wanted to be in the limelight. Reasons of such phenomenom? It may be lack of attention; if parents had taken more care of them, they wouldn't have behaved in this way. Unfortunately it's not easy to run a business, earn money and give attention to your child. Another disadvantage of having prosperous parents may be a problem to communicate with less wealthy children, even alienation.

On the other hand there are, of course, some advantages. Sense of security which comes from financial independence is really important for a young person. Parents can also ensure child bigger possibilities of development, for instance by signing up in language courses or sport activities.

To sum up, the children, whose parents are rich, often suffer because of parent's demanding job. However, I do not see big differences between life od wealthy child and "normal". Noone is free from threats and difficulties.
edytowany przez miXUE: 19 kwi 2014