Sprawdzenie poprawności tekstu.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie poprawności tekstu:

Global warming is the increase of the average temperature of earth’s atmosphere.
The process of global warming works by the sun’s light waves entering earth’s atmosphere and heating up the earth and is then re-radiated back into outer space in the form of infrared waves. Under normal conditions some of the infrared waves are trapped on earth by its atmosphere. This keeps the temperature of earth at equilibrium so that its inhabitants can survive. Under our current conditions, however, the infrared waves that used to leave earth’s atmosphere are trapped along with the usual amount and this is causing the temperature of our earth to change from its usual equilibrium to a hotter climate which is dangerous to our survival. These infrared waves are trapped by the thickening of our earth’s atmosphere. This occurs from the huge quantities of human carbon dioxide and also other greenhouse gasses that are added to the atmosphere every minute. Greenhouse gasses are water vapor, carbon dioxide, methane, nitrous oxide, and fluorocarbons. Some are naturally occurring but some are caused by humans burning fossil fuels. Some greenhouse gasses are a good thing. If we didn’t have greenhouse gases the average temperature of the earth would be zero degrees Fahrenheit. Under our current conditions however the concentration of greenhouse gases, is increasing and this is causing the temperature of our earth to rise dangerously.
to jest przepisane z roznych zrodel z internetu, ale i tak są błędy. Jezeli chcesz, zebysmy to sprawdzili, to wklej swoją samodzielną pracę
@ czerny Maciek,
Don't for goodness sake think that we are fools...I can spot a fake a mile off. Learn (and I know it's hard) to do your own work and DO NOT steal other people's work.
Nie, skopiowałem ten fragment tekstu z jednej strony. Nie wiedziałem, że można tylko swoje prace i o ile się nie mylę, to chyba nigdzie nie jest to napisane.

Chyba to zdanie nie jest poprawne?
The process of global warming works by the sun’s light waves entering earth’s atmosphere and heating up the earth and is then re-radiated back into outer space in the form of infrared waves.

Jeśli tak, to czy może być takie?
The process of global warming works by the entering of the sun’s light waves into earth’s atmosphere, heating up the earth and then by re-radiating back into outer space in the form of infrared waves.
"Nie wiedziałem, że można tylko swoje prace i o ile się nie mylę, to chyba nigdzie nie jest to napisane."

ależ oczywiście, że możesz kopiować wszelkie swoje prace domowe. Po co w ogóle masz coś odrabiać samemu?
Cytat: mg
"Nie wiedziałem, że można tylko swoje prace i o ile się nie mylę, to chyba nigdzie nie jest to napisane."

ależ oczywiście, że możesz kopiować wszelkie swoje prace domowe. Po co w ogóle masz coś odrabiać samemu?

Twoja wypowiedź sporo wniosła, ale na przyszłość będę wdzięczny, jeśli będziesz się dzielił swoimi genialnymi uwagami poza moimi tematami.

Wracając do meritum, to analizuję teksty z różnych stron, ponieważ wtedy wyłapuję sporo nowych konstrukcji, słówek itd., których nie używam normalnie w codziennej mowie. Jeśli nikomu nie chce się poprawiać błędów, to będę wdzięczny za ich wskazanie, a następnie postaram się we własnym zakresie je skorygować.
Cytat: CzarnyMaciek
Wracając do meritum, to analizuję teksty z różnych stron, ponieważ wtedy wyłapuję sporo nowych konstrukcji, słówek itd., których nie używam normalnie w codziennej mowie. Jeśli nikomu nie chce się poprawiać błędów, to będę wdzięczny za ich wskazanie, a następnie postaram się we własnym zakresie je skorygować.

Nie wierzę ci, bo skąd byś wiedział, że w tekście znalezionym na stronie anglojęzycznej i pisanym zapewne przez nativa mogą być błędy? Poza tym nic nie mówiłeś o nowych słówkach czy konstrukcjach
Cytat: CzarnyMaciek
Twoja wypowiedź sporo wniosła, ale na przyszłość będę wdzięczny, jeśli będziesz się dzielił swoimi genialnymi uwagami poza moimi tematami.

W takim razie napiszę otwartym tekstem, powtarzając to, co już napisali inni: tutaj poprawiamy prace oisobom, które piszą samodzielnie. Ten tekst jest już 'spalony', tym bardziej, że chcesz go wykorzystać jako swój.
W tym zdaniu, które poprawiałeś, usunąłeś jakiś błąd, ale zrobiłeś inny.
Cytat: zielonosiwy
Cytat: CzarnyMaciek
Wracając do meritum, to analizuję teksty z różnych stron, ponieważ wtedy wyłapuję sporo nowych konstrukcji, słówek itd., których nie używam normalnie w codziennej mowie. Jeśli nikomu nie chce się poprawiać błędów, to będę wdzięczny za ich wskazanie, a następnie postaram się we własnym zakresie je skorygować.

Nie wierzę ci, bo skąd byś wiedział, że w tekście znalezionym na stronie anglojęzycznej i pisanym zapewne przez nativa mogą być błędy? Poza tym nic nie mówiłeś o nowych słówkach czy konstrukcjach

Nie musisz. Napisałem, że chętnie sam poprawię błędy, jeśli tylko ktoś mi je wskaże, więc nie idę na łatwiznę. Może zakończmy już wszelkie dywagacje niedotyczące tematu. Tak jak wspomniałem, jeśli ktoś będzie miał ochotę pomóc, to będę bardzo wdzięczny.
End of discussion.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia