Przełumaczenie kilku zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Nie jestem pewna jak przetłumaczyć poniższe zdania. Proszę o pomoc.

Is education a right or a privilege

Are educational qualifications just a piece of worthless paper?

What sort of holidays do you like to go on?

Describe the good and bad aspects of your own education.

What would you have liked to study (that you didn’t study)?

What are the best and worst features of TV in Poland?

Who would you tell your secrets and personal problems to?

What impact has divorce and/or modern day living had on the family?

What technologies has space exploration brought to our daily life?

Should music lyrics be rated similarly to the way movies are rated?
a co potrafisz przetłumaczyć?
jeżeli nie rozumiesz tych zdań, do czego są one Ci potrzebne?

Ogólnie, pokaż, że to jest zadanie na Twoim poziomie.
Poprawka z egzaminu ustnego ze stukilku zdan kilku nie jestem pewna a chce wiedziec czy dobrze je rozumiem zeby nie popelnic gafy, a ze slownikiem moga wyjsc glupoty.

1). czy edukacja to prawo czy przywilej? - nie wiem czy dobrze rozumiem sens bo lepiej by bylo cos w stylu przywilej czy przykry obowiazek bo prawo i przywilej rozumiem jako cos podobnego

2). drugie i trzecie slowo - edukacyjne kwalifikacje? jest cos takiego czy mozna to ladniej nazwac?

3).Jaki rodzaj wakacji.... dalej nie wiem czy lubisz jezdzic, czy chcialbys czy co

4).your own education - co to znaczy dokladnie? nauka samemu na komputerze, dodatkowe korepetycje z nauczycielem, nauczanie indywidualne?? a moze jeszcze cos innego?

5). zdanie oznacza cos w stylu co chcialbys studiowac ale dlaczego forma przeszła?

6). co oznacza features w tym kontekscie?

7). zdanie jest troche dziwne wedlug mnie, domyslam sie ze cos mniej wiecej komu chcialbys mowic o problemach ale jest jakos dziwnie napisane wiec nie jestem pewna

8). ja to rozumiem jak rozwod wplywa na nowoczesny dzien zycia rodziny ale to na pewno jest zle

9).jakie technologie przynoszą kosmiczne odkrycia??

10).czy liryczna muzyka powinna byc oceniana podobnie w jaki sposob oceniane sa filmy?
edytowany przez cathy1992: 19 sie 2012
1. prawo- dla wszystkich, przywilej - dla wybranych
przykry obowiazek = mowisz tak, bo masz te porawke:-)
2. chodzi o tytuly, jakie uzyskujesz na zakonczenie kształcenia
3. na jakie wakacje lubisz jezdzic
4. swojej (dotychczasowej) edukacji - co bylo ok, a co nie w podstawowce, sredniej itp
5. z rzeczy, ktorych nie studiowalas, co chcialabys studiowac (forma przeszla, bo zakladaja, ze juz nie bedziesz mogla tego studiowac)
6 cechy
7 tak, komu chcialabys sie zwierzac. Dziwi Cię pewnie 'to' na koncu. Po polsku mowimy np. 'do kogo idziesz', a po angielski zwykle 'kogo idziesz do' itp.
8. jak rozwod i nowoczesne zycie wplywa na rodzine
9. inaczej: jakie nowinki techniczne w naszym zyciu sa wynikiem podboju kosmosu
10. czy teksty piosenek powinny byc oznaczane tak jak filmy (np. tylko dla doroslych itp.)
dziekuje;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia