Pomoc przy tłumaczeniu kilku zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, właśnie uczę angielskiego i wymyślam sobie zdania, które staram się przetłumaczyć na język angielski. Będę niezmiernie wdzięczny jeżeli ktoś kompetentny rzuci na to okiem i poprawi błędy w tłumaczeniu czy czasie ;) z góry serdecznie dziękuje i życzę miłego dnia ;)

1. Czy mogę rozmawiać z xyz
Can I talking with xyz (Present Continuous)

2. Nie, w tej chwili go nie ma. Będzie jutro.
No, He is not here at the moment. It will be tomorrow. (Present Simple i Future Simple)

3. Czy mam coś przekazać?
Can I take a message? (jaki czas?)

4. Kto dzwoni?
Who is calling? (Present Continuous)

5. Dwa dni temu piłem dobre wino.
I drank good wine two days ago (Past Simple)
czy możę być - Two days ago I drank good wine

6. Ostatnio piłem dobre wino.
Recently I drank good wine. (Past Simple)

7. Bardzo lubie
I really like (Present Simple)

8. Co Pan lubi?
What would you like to? (Present Simple)

9. Większość ludzi lubi
Most people like (Present Simple)

10. Wypiłem już 4 kubek kway
I drank the fourth cup of coffee already (Present Perfect)

11. Dzisiaj miałem ciężki dzien w pracy.
Today I had a hard day at work today. (Past Simple)

12. Najpierw musiałem popracować dane na stronie, a potem popracować nad jej wyglądem.
First, I had to improve the data on the page and then work on her appearance. (Past Simple)

13. Całośc zajeła mi 6 godzin.
? (Past Simple)

14. Dzisiaj wpadło mi jedno zamówienie, które będe musiał jutro zrealizować o ile klientka zapłaci.
? (?)

15. Miałem problem z kompatybilnością strony na telefonie, ale na szczeście kolega mi pomógł.
? (?)

16. Brakowało jednej linijki kodu.
Lacked a single line of code. (Past Simple)

17. Myśle nad zmianą telefonu ponieważ mój obecny nie nadaje się do projektowania stron.
I think on change the phone because is not suitable for web design. (?)

18. A co u Ciebie?
What about you? (Present Perfect?)
1 źle, can to czasownik modalny, poczyaj sobie o tym
2 it will be tomorrow - to będzie jutro
3 to convey a message - przekazać wiadomość
4 ok
5pierwsze jest lepsze
6 nieokreslony czas w przeszłości - present perfect
7 ok, ale zdanie jest niepełne
8 źle, napisałeś 'co chciałbyś'
9ok
10 to nie jest present perfect
11 usun jedno dzisiaj
12appearance
16 zacznij od there
17to think about doing sth
18 ok
3 jest ok, tak sie mowi
Cytat: zielonosiwy
1 źle, can to czasownik modalny, poczyaj sobie o tym
2 it will be tomorrow - to będzie jutro
3 to convey a message - przekazać wiadomość
4 ok
5pierwsze jest lepsze
6 nieokreslony czas w przeszłości - present perfect
7 ok, ale zdanie jest niepełne
8 źle, napisałeś 'co chciałbyś'
9ok
10 to nie jest present perfect
11 usun jedno dzisiaj
12appearance
16 zacznij od there
17to think about doing sth
18 ok

Bardzo dziekuje za odpowiedzi ale czy mógłbym prosić o pełne zdania oraz tłumaczenie 13, 14 i 15?
Lepiej mi będzie to pojąć ;)
zaufaj mądrym ludziom, którzy mówią, że lepiej to pojmiesz nanosząc poprawki samemu.
edytowany przez zielonosiwy: 03 kwi 2014
Cytat: zielonosiwy
zaufaj mądrym ludziom, którzy mówią, że lepiej to pojmiesz nanosząc poprawki samemu.

Nie ma przepisu na naukę, każdy z nas jest inny każdy z nas uczy się inaczej to jest mój sposób.
to tak jakbym Cie poprosił o napisanie elsa dla if ($state) Zend_Controller_Action_HelperBroker::getStaticHelper($helper); nie znając całego kodu ;)

Ponawiam prośbę, wole uczyć się z poprawnych wzorców niż gdybać i rozciągać ten wątek na x stron. Z góry dziękuje i pozdrawiam
12 its appearance

porownanie informatyki z nauka jezykow jest zle - jezykow uczysz sie, nie znajac calego kodu.

Nie wiemy, z czym konkretnie nie mozesz sobie poradzic w 13, 14, 15. Nauka jezyka polega m.in. na testowanie wlasnych koncepcji. Jezeli chcesz sie uczyc z wzorcow, kup sobie rozmowki i naucz sie na pamiec.
Cytat: mg
12 its appearance

porownanie informatyki z nauka jezykow jest zle - jezykow uczysz sie, nie znajac calego kodu.

Nie wiemy, z czym konkretnie nie mozesz sobie poradzic w 13, 14, 15. Nauka jezyka polega m.in. na testowanie wlasnych koncepcji. Jezeli chcesz sie uczyc z wzorcow, kup sobie rozmowki i naucz sie na pamiec.

To twoje stwierdzenie nie moje, a co za tym idzie nie koniecznie słuszne - pojęcie względne.

Odpowiedź typu
Cytat:
10 to nie jest present perfect
nic w moich oczach nie wnosi.. to jaki to czas? jak powinno wyglądać zdanie?

Jak już pisałem to mój sposób na naukę i nie chce jakichś słowniczków.. nie mam na to czasu ja ledwo śpię 6 godzin... i na prawdę nie che mi się tu wywodzić, gdybać, tłumaczyć itp. Jeszcze raz proszę o przetłumaczenie tych zdań i napisanie jakiego czasu trzeba użyć. Z góry dziękuje ludziom dobrej woli ;)
10 to jest czas simple past
Jak to będzie brzmiało od there w 16?
albo zaakceptujesz zasady tego forum, albo nikt Ci nie pomoże

Cytat: zielonosiwy
albo zaakceptujesz zasady tego forum, albo nikt Ci nie pomoże

Zrobiłem coś bo jakbym wstawił same zdania to ktoś by napisał że nic nie robię (z ciekawości przejrzałem inne tematy)... a ja nie lubię wywodzenia się, dyskutowania tylko 0 / 1 konkretne pytanie konkretna odpowiedź bądź jej brak.

Ps. wszelkie uwagi i dyskusje nie wnoszące nic do tematu (przetłumaczenie zdań, podanie użytego czasu) proszę zachować dla siebie.
to nie mów nam ile godzin śpisz, tylko weź się do roboty
Cytat: zielonosiwy
to nie mów nam ile godzin śpisz, tylko weź się do roboty

hahahah rozwaliło mnie to hahahah nie wnikam kim jesteś, ile masz lat i co osiągnąłeś ale powiem Ci że nie każdy ma czas, a na pewnym etapie jest on dobrem luksusowym ;) tak więc mam Twoje wywody w głębokim poważaniu -> du.. a te i inne zadania zlecę przetłumaczenie kompetentnej osobie.
Cytat: d4ng
Cytat: zielonosiwy
to nie mów nam ile godzin śpisz, tylko weź się do roboty

hahahah rozwaliło mnie to hahahah nie wnikam kim jesteś, ile masz lat i co osiągnąłeś ale powiem Ci że nie każdy ma czas, a na pewnym etapie jest on dobrem luksusowym ;) tak więc mam Twoje wywody w głębokim poważaniu -> du.. a te i inne zadania zlecę przetłumaczenie kompetentnej osobie.

jestem 100% pewna, ze to takim stwierdzeniu, wszyscy na forum Tobie od razu pomoga. NOT!
Temat przeniesiony do archwium.