Coordinate clause

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie: czy można utworzyć coordinate clause z którymś z who, where, which itd.? Wiem, co to jest coordinate clause i wiem, czym sie różni od subordinate, ale nigdzie nie mogę znaleźć, jak mogłoby wyglądać takie zdanie z wyrazami, które podałam lub innymi o tej samej funkcji... Wszędzie przykładowe coordinate clause zawierają tylko "and","but","so" i inne spójniki.
jezeli mowisz o spojnikach i zaimkach, ktore moga laczyc ze soba zdania to odpowiedz brzmi nie
A takie zdanie: "I met him, which made me happy"? Znalazłam właśnie podobny przykład w jednej z gramatyk i tam jest to okreslone jako coordinate clause...
Spotkalam sie z nim, co sprawilo ze bylam szczesliwa.
A jakie jest pytaniu?
Cytat: agusia_460
A takie zdanie: "I met him, which made me happy"? Znalazłam właśnie podobny przykład w jednej z gramatyk i tam jest to okreslone jako coordinate clause...

Nie wiem, co to za gramatyka ale raczej nadaje sie na smietnik - kazde zdanie, w sklad ktorego wchodzi relative clause, jest zdaniem zlozonym, a te relative clause jest wlasnie subordinate clause.
a ja sobie wyobrażam, że sentential relative clauses mogą byc traktowane jako co-ordinate - np. dlatego, że zamiast 'which' można powiedzieć 'and this'.
kwestia konwencji
Cytat: mg
a ja sobie wyobrażam, że sentential relative clauses mogą byc traktowane jako co-ordinate - np. dlatego, że zamiast 'which' można powiedzieć 'and this'.
kwestia konwencji

to nie chodzi o konwencje - u Ciebie jest and, co jest oczywistym, iz wprowadza coordinate clause; w zdaniu u askera masz zaimek which, i tutaj nie ma mocnych - to jest subordinate clause
jedna z podstwaowych regulek mowi, iz coordinate clauses moga byc oddzielone od zdania glownego, i same stanowic zdanie glowne; subordinate clauses nigdy takiej mozliwosci nie maja
Ale rozrózniasz takie użycie
I told Jane, who lived next door.
i takie
I told Jane, who promised not to tell anyone else[i/] (connective relative clause)

tylko w drugim zdaniu
who można przekształcić na and she[/], co czyni to użycie who bardzo zbliżonym do użycia coordinating conjunctions. Kwestią konwencji - i dokładności opisu - jest to, czy obu użyciom nadamy inne nazwy.
Temat przeniesiony do archwium.