Pomoże mi ktoś ? Bardzo, bardzo proszę...

Temat przeniesiony do archwium.
Dlaczego tak, a nie inaczej? Może mógłby mi ktoś pomóc, wyjaśnić pewne rzeczy, mianowicie:

It turned out that Victorians 1 .................... the whole story.
1
A. took down - /zantować/
B. came across -/natknąć się na/
C. made up - /wymyślić/
D. spelled out - /literować, poprawnie pisać/

W odpowiedziach jest napisane, że poprawna to made up. Skąd mam wiedzieć, jaką odpowiedź wybrać, skoro pozornie pasują wszystkie?Z kontekstu? Jak rozwiązywać tego typu zadania?Proszę wyjaśnijcie...
Inny przykład:

For years every English school child and every visiting tourist has been told about the ravens at the Tower of London. According to a cebturies-old 2)................., the monarchy will fall if the birds 3)............ .
2)
A. proverb /przysłowie/
B. gossip /plotka/
C. superstition /przesąd/
D. history /historia/
3)
A. were ever to be left
B. sholud ever leave
C. would never leave
D. have never left
Poprawne odpowiedzi: 2 superstition
3 should ever leave
Bardzo proszę o pomoc, będę naprawadę wdzięczy, bo jak na razie to jestem załamany...
Mnie by pokierowalo:
It turned out ...
1. czytanie tekstu ze zrozumieniem
2. słownictwo
3. gramatyka
Skąd mam wiedzieć, jaką odpowiedź wybrać, skoro pozornie pasują wszystkie?
Ja bym sie nie zgodzil.
Kolezanka wyzej powiedziala punkt 1. Wcześnie w tekście na pewno jest jakas wskazówka ze to jest superstition w 2. Gdzies to musi tam byc.
W 3 B tak, dobrze pasuje ( should in open conditions )
Ja powiedzialem 'kolezanka' ? :) Tez mi kolezanka, moglaby byc moja corka , haha
I love older men; they know what to do with women.
w tym musisz sie kierowac zasadą co najbardziej pasuje, podobnie jak jest czesto w listeningach.
wiem bo robilem akurat tą maturke i mialem blad tylko w tym superstition:P

w tym 1 no to z kontekstu i popularnego phrasala made up a story, w 2 to chodzi o przesąd - patrz dalsza czesc zdania, no a co do 3, to jest akurat oczywiste, inne nie są poprawne gramatycznie.
edytowany przez darkdogg: 05 lip 2011
It's fine by me but I don't want to be a cradle-snatcher. Thank god you're not a minor either. That would mean a San Quentin bait :)
Cytat: fui_eu
Skąd mam wiedzieć, jaką odpowiedź wybrać, skoro pozornie pasują wszystkie?
Ja bym sie nie zgodzil.

zgadzam się z wypowiedzią, musisz udzielić odpowiedzi zgodnie z kontekstem całego opowiadania czy co tam masz... nieraz pozostałe 3odp są tak durne że tylko jedna jest sensowna. A historię zazwyczaj się zmyśla, tym bardziej jacś Victoriansi :P
Wielkie dzięki!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa