Drobna pomoc językowa

Temat przeniesiony do archwium.
Jak napisać po ang "kot mamy" lub "tata Wojtka"
mother's cat
Wojtek's father
to się fachowo nazywa 'dopełniacz saksoński'
Dziekuje bardzo! Dziś zacząłem sie uczyć angielskiego i byla przy tym spora dyskusja :))
Cytat: mg
to się fachowo nazywa 'dopełniacz saksoński'

mg, różni się czymś użycie dopelniacza saksonskiego od konstrukcji z of, bo preferuje zawsze tą drugą, a w sumie to nie wiem czy są zawsze synonimiczne?
dopelniacza uzywa sie przede wszystkim w odniesieniu do osob...
ja nie widzę większej różnicy, może jest ale jakaś subtelna, ponieważ możemy powiedzieć zarówno the girl's dress, jak i the dress of the girl
jak Artur napisał
Jak zapytać : "Znamy się?"
Proszę o szybką odpowiedź ;)
Do we know each other?
Ale to nie Twój wątek
Cytat: agixxx19m
ja nie widzę większej różnicy, może jest ale jakaś subtelna, ponieważ możemy powiedzieć zarówno the girl's dress, jak i the dress of the girl

mało jeszcze wiesz, nie wprowadzaj w błąd, słuchaj mg
Cytat: agixxx19m
ja nie widzę większej różnicy, może jest ale jakaś subtelna, ponieważ możemy powiedzieć zarówno the girl's dress, jak i the dress of the girl

To, że Ty jej nie widzisz nie oznacza, że ona nie istnieje;) Ale wracając do temu, w ang. mamy dwa rodzaje genitive:
1. inflected - tutaj się dodaje 's - używamy z animate nouns, personal names & nouns, animals, collective nouns, countries, temporal nouns (e.g. today's budget)
2. periphrastic - i tutaj mamy "of" - używamy z inanimate nouns, spacial/locative relations (e.g. bottom, top, etc.), nouns denoting part/portion (e.g. a cup of tea)

czasami można użyć dwóch w jednej frazie, np. the commitee's acceptance of the plan
:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie