Mam problem....

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem z czytaniem tekstów angielskich...słyszałem że angielski to Język pozycyjny ale nie umiem jakoś logicznie czytać tekstów bo nie wiem czy trzeba czytać od końca czy od początku :( znam perfekt francuski i niemiecki a głupiego angielskiego nie mogę się nauczyć...kto mi to wytłumaczy, ogólnie mi chodzi o składnie.
Cytat:
czy trzeba czytać od końca czy od początku

? angielski to nie arabski.

Ale o co chodzi, nie rozumiesz poszczególnych zdań? Nie wiesz czy dane słowo jest np. rzeczownikiem czy czasownikiem?
Tak, właśnie z tym mam problem, wiem że angielski to nie arabski, źle napisałem.
Ja się go chyba nie nauczę jak dla mnie to trudny język...
Jakoś we francuskim i niemieckim wszystko jest fajnie wytłumaczone jak się tworzy poszczególne zdania, logiczne proste Języki a angielski? Nie rozumiem jak może być prosty, to katastroficzny Język jak dla mnie... :(
Cytat: jacek2490
Mam problem z czytaniem tekstów angielskich...słyszałem że angielski to Język pozycyjny ale nie umiem jakoś logicznie czytać tekstów bo nie wiem czy trzeba czytać od końca czy od początku :( znam perfekt francuski i niemiecki a głupiego angielskiego nie mogę się nauczyć...kto mi to wytłumaczy, ogólnie mi chodzi o składnie.

Trudno cokolwiek doradzić. Teoretycznie, przyswojenie angielskiego powinno być łatwiejsze podczas gdy się zna perfekt jakikolwiek obcy język (tym bardziej niemiecki, który należy do tej samej grupy językowej, co angielski). Trudno cokolwiek doradzić...
Angielski w przeciwieństwie do niemieckiego nie ma fleksji, więc powinno być jeszcze łatwiej. Niemiecki jest bardzo poukładany (jak dla mnie). Jest mnóstwo podobieństw chociażby wyrazowych w ang i niem. Składnia jest inna, to prawda.
Od początku :)
Sztuka polega na tym, aby w trakcie czytania (czy słuchania) nie tłumaczyć sobie na polski słowo po słowie, tylko starać się zrozumieć całe zdanie. Odwrotnie tak samo: nie tłumaczyć z polskiego na angielski słowo po słowie, tylko całe zdanie (sens zdania).
Cytat: eva74
Od początku :)
Sztuka polega na tym, aby w trakcie czytania (czy słuchania) nie tłumaczyć sobie na polski słowo po słowie, tylko starać się zrozumieć całe zdanie. Odwrotnie tak samo: nie tłumaczyć z polskiego na angielski słowo po słowie, tylko całe zdanie (sens zdania).

Dokładnie. Wydaję się, że w angielskim w większości sztuka polega na zrozumieniu the key words (sens), tak jest przede wszystkim ze słuchem.
edytowany przez grudziu: 15 lut 2012
Cytat: jacek2490
Jakoś we francuskim i niemieckim wszystko jest fajnie wytłumaczone jak się tworzy poszczególne zdania, logiczne proste Języki a angielski? Nie rozumiem jak może być prosty, to katastroficzny Język jak dla mnie... :(

Tak, bo tam jest bogata fleksja, której w angielskim nie ma. Na początku, kiedy zaczynałem swą przygodę z angielskim miałem podobne problemy, zresztą do dziś nie wszystko rozumiem, choć to raczej wynika w większości z nieznajmości np. slangu czy jakiegoś idiomu. Słuchałem BBC 10 minut dziennie, czytałem jeden artykuł w necie dziennie, uczyłem się parę słów na dzień. Każdy ma swoją taktykę.
edytowany przez grudziu: 15 lut 2012
Jak dla mnie to bardzo trudny Język...a znowu francuski czy niemiecki to łatwizna.
A problemy mam z czytaniem dłuższych wypowiedźi :( i ogólnie z pisaniem. To strasznie nieregularny Język, w niemieckim czy francuskim jest fajnie bo są takie logiczne jak matematyka i wiadomo o co chodzi a w angielskim no cóż, raczej sobie go odpuszczę a wezmę za hiszpański :)
Nie zauważyłam jakiegoś większego braku logiki w angielskim w porównaniu z niemieckim. W niemieckim też "czyta się słowa od końca", (np. Hauptwortkombinationenzusammenstellungsbedürfnis), więc dlaczego to jest problem, jeśli chodzi o angielski?
Angielski Twoim zdaniem jest logicznym Językiem?
Chyba raczej nie wiesz co to jest logika :) a angielski jest dla mnie trudny, może jestem głąbem że nie potrafię się go nauczyć ale trudno, i tak znam dwa Języki a trzeci wezmę hiszpański :)
Cytat: jacek2490
Angielski Twoim zdaniem jest logicznym Językiem?
Chyba raczej nie wiesz co to jest logika :) a angielski jest dla mnie trudny, może jestem głąbem że nie potrafię się go nauczyć ale trudno, i tak znam dwa Języki a trzeci wezmę hiszpański :)

Studiowałem filozofię języka, teraz angielski, nie zgodzę się z kolegą. Nie patrzmy na angielski myśląc np. po niemiecku, czy po francusku, bo to ,,inny świat jest". Nie jesteś głąbem, bo umiesz 2 języki. Po prostu ciężko jest Twemu umysłowi przestawić się na inny schemat pojęciowy. Jeden język łapiemy szybciej, inny wolniej albo wcale. Każdy ma inny mózg, nie ma reguły na to, są tylko podatności xd
No ja sam się dziwiłem, bo moja siostra powiedziała że nie pojmę nigdy francuskiego a już w ogóle wymowy, ja się uparłem jak głupi i mam certyfikat na poziomie C2 z francuskiego, a z angielskim mam problem... :( a powinno być na odwrót, bo każdy gada że francuski trudny a angielski łatwy.
Będę się uczył angielskiego, może pójdzie mi dobrze, na początku zawsze jest trudno ale będę wytrwały, jak coś to będę was prosił o pomoc tutaj ;)
Jacek, a niemiecki niby jest logiczny? Z czasownikiem na końcu i ze słabą i mocną deklinacją? Angielski jest dosyć logiczny w porównaniu do innych języków. SVO i zawsze się dogadasz.

I czemu upierasz się i za każdym razem piszesz "język" wielką literą? Aż tak to słowo szanujesz? :)
Tak jakoś mi została wielka litera, sorry :) no właśnie ja jestem jakiś dziwny...dla mnie niemiecki jest logiczny i bardzo prosty, znów angielski nie :) i nic na to nie poradzę :) jak Boga kocham prędzej bym się nauczył arabskiego i japońskiego.
Podziwiam was którzy znacie dobrze angielski :) bo ja raczej chyba do poziomu przyzwoitości nie dojdę w tym języku.
Wszystko wydaje sie trudne na poczatku....
Cytat: jacek2490
No ja sam się dziwiłem, bo moja siostra powiedziała że nie pojmę nigdy francuskiego a już w ogóle wymowy, ja się uparłem jak głupi i mam certyfikat na poziomie C2 z francuskiego, a z angielskim mam problem... :( a powinno być na odwrót, bo każdy gada że francuski trudny a angielski łatwy.

Skoro udało Ci się nauczyć francuskiego tak dobrze aby zdać egzamin na poziomie C2, to szczerze mówiąc nie wiem co może sprawiać Ci problemy w angielskim. Po prostu musisz ćwiczyć :)

Cytat: arturolczykowski
Wszystko wydaje sie trudne na poczatku....

dokładnie :) I odwrotnie, jak już czegoś się nauczysz i zrozumiesz, to wydaje sie to łatwe.
No właśnie w tym problem...francuski prosty jak barszcz a dla mnie angielski nie jest prosty, mnie najbardziej przeraża słówko "do" które jest wszędzie...i te czasy....to już w ogóle jakiś meksyk.
Temat przeniesiony do archwium.