verbs + to, verbs + - ing, verbs + - ing or to..., would like to ...

Temat przeniesiony do archwium.
Właśnie mam z tymi czasownikami problemy, bo do końca nie wiem jak je używać i kiedy.
np; takie zdanie - I enjoy dancing ( I enjoy to dance).
Jest jakaś strona gdzie jest to dobrze wytłumaczone, bo jak ja szukam to tylko ćwiczenia są.
Bo w książce nie mam wytłumaczone.

Proszę o pomoc.

a tu na witrynie?
edytowany przez mg: 22 sie 2012
mowimy I enjoy dancing (nigdy to dance)
przypuszczam, ze do tej pory juz udalo ci sie znalezc jakies ciekawe stronki z tym tematem
temat do przerobienia to cantetive verbs, lub verbs in phase
cantetive? catenative?
i tak to co podales to terminy bardzo specjalistyczne
szuka sie infinitive or gerund
ale pytajacej najwyrazniej chodzi o podanie kilku ogolnych regul. Otoz takich regul nie ma. Mozna sie nauczyc, czym sie rozni stop doing od stop to do, ale nie ma reguly, zgodnie z ktora mowi sie enjoy doing ale refuse to do. Niektore czasowniki da sie polaczyc na podstawie znaczenia, np. agree/refuse to do sth, ale zaraz okazuje sie, ze agree mozna uzyc w kilku innych konstrukcjach (i w ogole ze gerund i infinitive to niejedyne kontynuacje zdania po pewnych czasownikach). Pozostaje nauka na pamiec i wykonywanie cwiczen. Do zniesienia.
no raczej tak
like
like what?
>>cantetive? catenative?

Wait, maybe engee meant cadaverous?
no, I guess I meant carnivorous or somethin' like that
Dziękuję chłopaki za pomoc ;) Już przeczytałam potrzebne stronki i mam już jakieś pojecie tzn; wiem czym się kierować. Teraz tylko wkuwać i ćwiczyć.
I mam jeszcze prośbę jak znacie jakieś dobre ćwiczenia na ten temat, to jakbyście mieli czas to byłabym szczęśliwa gdybyście mi je podali. Bo ja kilka znalazłam dobrych stron(ćwiczeń) ale Wy pewnie znacie lepsze.
http://www.nonstopenglish.com/allexercises/Grammar/Grammar-verb-ing_and_verb-infinitive.asp
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia