Czasy

Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna
Cytat:
But ok , you're the man:)
I am gloating with joy;)
2. I {worked} for that company for more than thirty years.
na przyszłość będę pamiętał, ale moja odpowiedź jest dobra, z tego co przeczytałem wcześniej
Cytat:
na poziomie b1/b2 subtelności dotyczące ładunku emocjonalnego 'that' nie odgrywają takiej roli, ale, oczywiście, dobrze, że pytający dowiedział się czegoś nowego.

i dobrze, lubie sie dowiedziec czegos ciekawego, co mi pomoze w nauce i na studiach, troszke wstyd mi sie przyznać, bo niekiedy popełniam straszne błędy, ale to przez moje nieogarnięcie, ze tak napisze :)
ethan, jezeli oprzesz sie na jakims kontekscie, to mozesz miec rowniez wiele innych opcji, np.:
I had worked/had been working/will be working/etc. for that company for more than thirty years[/i].
+ oczywiscie mozliwe opcje, z ktorymi zdazyles juz sie zapoznac w tym watku

w zdaniu, jakie otrzymales, miales za zadanie znalezc element, ktory w jakis sposob determinuje uzycie czasu past simple, bez okreslonego konteksu
hej znowu ponawiam wątek, bo nie rozumiem jednej rzeczy.
this week they (be)will be or are being taught by Mr. Tanzer

powinno być are being, ze względu na this week, ale czy will be jest źle? wiem, że are being jest lepszą opcją, ale will be chyba tez ujdzie, co nie?
are being - to jest zaplanowane. To chyba naturalne, że nazwiska nauczycieli są znane z wyprzedzeniem.
will be - rozkaz? decyzja podjęta przed chwilą? przewidywanie?
no to juz rozumiem:)
Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna