reported speach - jedno danie

Temat przeniesiony do archwium.
witam
Jak rozwiązać to zadanie:

1. "The phone rang while I was eating dinner," She said.

A. She said that the phone rang while she was eating dinner
B. She said that the phone had rung while she was eating dinner.

A czy B?

Dziękuję
edytowany przez calf: 30 lis 2012
Cytat:
reported speach
widze to tak czesto na tym forum ze juz nie wiem jak jest poprawnie.
speech
Wiec z jakich slownikow w Polsce ucza ze tak czesto ten blad sie powtarza?
Nie wiem. Ja na poczatku mojej nauki ang. pisalem tommorow. W pierwszy roku na fonetyce tylko osoby, ktore byly w UK wiedzialy jak wymowic poprawnie Leicester, ze o Leicestershire nie wspomne. We had a lot of fun:)
>>A czy B?

A
jak najbardziej odp A
poczekajmy, moze ktos jeszcze naisze ze to 'A' zeby asker byl pewny, moze jutro , moze pojutrze
poczekamy
dobrze by bylo, jakby ktos jeszcze napisal, dlaczego odp. B nie pasi
bo naruszasz relacje czasowa z oryginalu .
Ale napisz jeszcze ze to 'A' i powtorz to co powiedzialem w innej formie
Cytat: savagerhino
bo naruszasz relacje czasowa z oryginalu

o to wlasnie chodzi
no to wlasnie powiedziles to 'inaczej' tak jak myslalem , mogles dodac 'in time clause' ni ale to niewazne
edytowany przez savagerhino: 30 lis 2012
B jest dopuszczalne.
ważne że:
- po while/when czasy past, a szczególnie past continuous, się nie zmieniają
- wersja A nie będzie rozumiana jako transformacja zdania w czasach Present - i to jest główny powód, dla którego nie trzeba nic zmieniać
Cytat: savagerhino
no to wlasnie powiedziles to 'inaczej' tak jak myslalem , mogles dodac 'in time clause' ni ale to niewazne

no chcialem tak napisac, ale tak sobie pomyslalem, ze lepiej, jak ty to zapodasz
ja juz zostalem bohaterem w innym watku - chcialem, zebys sie mogl poczuc podobnie :P
Cytat: engee30
ja juz zostalem bohaterem w innym watku - chcialem, zebys sie mogl poczuc podobnie :P

Jestes troche papuga co?
tak troszke po prawdzie - zgadza sie
Cytat: mg
B jest dopuszczalne.

ale z racji tego, ze budowa takiej relacji czyjejs wypowiedzi bedzie kiepsko wygladala, nie stosujemy takich form, jak:
She said that the phone had rung while she was eating dinner.
czy
She said that the phone had rung while she had been eating dinner.
no to dobrze, to moze zeby nie powtarac cos za kim po raz drugi powinienes pojsc i sie nauczyc czy liczbe mnoga w compounds tworzy sie po przez dodawanie apostrophe z s.
edytowany przez savagerhino: 30 lis 2012
Cytat: savagerhino
no to dobrze, to moze zeby nie powtarac cos za kim po raz drugi powinienes pojsc i sie nauczyc czy liczbe mnoga w compounds tworzy sie po przez dodawanie apostrophe z s.

a ty dalej o tym - czy nie wpadles na to, ze mowilem wowczas o formie I love you's w tamtym konkretnym watku - w takim wypadku stosujesz apostrof + s, aby utworzyc liczbe mnoga rzeczownika zlozonego
wciskac kity mozesz dzieciom, wiem co powiedziales i wiem co miales na mysli, do ksiazki
sadze, ze widziales dokladnie, o czym pisze w tamtym watku - inaczej nie probowalbys mi tego teraz wytykac
nie , ja sadze ze jestes troche kretynem,
przepraszam za to od razu
wiedzialem, ze przyznasz mi racje w ktoryms momencie
Cytat: engee30
wiedzialem, ze przyznasz mi racje w ktoryms momencie

no wlasnie, ten twoj post to potwierdza moj wyzej. Za to juz nie moge przeprzac :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie