cleft sentence

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam problem z przeksztalceniem jednego cleft senetence

There are lots of facilities in the city where we go climbing.

The place ............

Czy ktoś ma moze pomysl jak to przeksztalcic? Bo mi nic sensownego nie wychodzi z tych przeksztalcen... Z góry dziękuję!
A jakie masz przekształcenia?

The place (WHERE) WE GO CLIMBING ...
The place where we go climbing there are lots of facilities. To brzmi śmiesznie jak dla mnie i niepoprawnie.
To zdanie jest troszkie głupie.

The placeS where we go climbing there are 'lots of' SPORTS/LEISURE facilities.

problem w tym, ze mam narzucone,ze ma się zacząć od THE PLACE, a nie places....
The place with lots of facilities is where we go climbing.
The place where we go climbing has lots of facilities.
oo, sprytnie :) Dziękuję ogromnie! Nie wpadłam na to :)
moze by tak 'in the city' gdzies dodac
raczej nie, bo the place = the city
no nie wiem ale skoro tak mowisz..
a jak bys dodal, to w ktorym miejscu :?
ja widze dwa miejsca, jedno lepsze drugie gorsze
'the city' to jest place adjunct ale wlasnie tutaj mozna by bylo zastowac 'discontinuity between a head and modifier':)

p.s. wszytko co jest po 'place' mozemy tu nazwac 'modifier'
edytowany przez savagerhino: 20 kwi 2013
The place ( in the city ) where we go climbing ....?
czyli w którym miejscu w koncu powinno sie dodac to in the city?
moim zdaniem, The place in the city where we go climbing has lots of facilities oznacza, ze tylko to miejsce w danym miescie, do ktorego zajezdzamy, aby sie powspinac, ma odpowiednie zaplecze do wspinaczki

w zdaniu wyjsciowym jest mowa o jakims miescie, ktore ma takie obiekty, a nie o jednym miejscu w tym miescie
zgadzam sie z Tobą engee. Dodanie po 'place' in the city, zupełnie zmienia znaczenie zdania...
>>The place where we go climbing has lots of facilities.

ok but where is this place? In the country?

@english
wroc tu pozniej jak ci sprawdza, ok
edytowany przez savagerhino: 20 kwi 2013
a coś takiego. The place in the city which has a lot of facilities is where we go climbing. ?
z jednej strony tez brzmi troche tak jakby te facilities odnosily sie tylko do tego konkretnego miejsca w ktorym sie wspinają, ale jednak mnij niz w poprzednim zdaniu... już sama nie wiem:/
jezeli robisz to zadanie i potem ktos je sprawdzi, to predzej czy pozniej dowiesz sie, ajka jest odpowiedz wedlug klucza
nie ma sprawy. Dam znać jaka odpowiedz jest oczekiwana :)
wiem, wiem. Ale wole jednak sama (tj z Waszą pomocą) sprobowac dojsc na spokojnie do prawidlowej odpowiedzi, a nie wpisac cokolwiek i czekac jaka odp jest prawidlowa :)
jasne, do rozwazenia jeszcze taki poczatek ' The place to go climbing..
edytowany przez savagerhino: 20 kwi 2013
przekombinowane. Do tego jest to ogolnie stwierdzenie, a powinno byc zaznaczone,ze to MY tam jeździmy..
mozliwe, wroc z odpwiedzia to zobaczymy jak autor ujal te 'climbing facilities in the city'
... is a city with lots of facilities?
Temat przeniesiony do archwium.