rzeczowniki następujące po sobie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam problem z rzeczownikami następującymi po sobie. Podaję kilka przykładów:
1)element table -
a)skąd wiemy jak mamy to przetłumaczyć? czy tabela elementu, czy element tabeli?
b) czy jest na to jakaÅ› zasada?

2) czy będzie inaczej jeśli w zdaniu występuje the element table?
3) dimension element table - jak to przetłumaczymy i dlaczego tak? (zasada,reguła)
4) the dimension element table - - jak to przetłumaczymy i dlaczego tak? (zasada,reguła)
5) i ostatnie cztery następujące po sobie rzeczowniki A B C D - jaka będzie kolejność tłumaczenia?

Jeśli ktoś nie chce się rozpisywać to fajnie było by link do jakiegoś artykułu, albo co mam wpisać w google aby otrzymać odpowiedź. Ciężko nazwać mój problem gramatycznie.
edytowany przez jaca84: 03 gru 2013
Np,
element table = table of elements
dimension element table = table of dimension elements
the first noun modifies or describes the second noun
Poczytaj cos nt noun modifiers
najwazniejszy jest zawsze rzeczownik po prawej. Pozostale odnosza sie do tych, ktore sa bezposrednio na prawo od nich

element table = tabela elementów
table element = element tabeli
dodanie the niczego nie zmienia

jak masz trzy wyrazy to pierwszy moze sie czasem odnosic do ostatniego, a czasem do drugiego (tj. stojacego bezposrednio po prawej)
dimension element table - może znaczyc 'dimensionowy rodzaj tabeli elementow' albo 'tabela elementow dimensionowych'
Cytat: fui_eu
Np,
element table = table of elements
dimension element table = table of dimension elements

czyli zawsze będzie od prawej do lewej?
więc tłumaczenie dimension element table = tabela elementu wymiaru (kat. informatyka)

a np. z 4 rzeczownikami
Cube Data Connection View = Widok Połączenia Danych Kostki (kat. informatyka)

i z czasownikiem

Create Cube Data Connection View - Utwórz Widok Połączenia Danych Kostki

nie ma jakiś wyjątków?

Jak byście to przetłumaczyli?
Dimension  of cube  is not in the dimension collection of the data connection for cubes of the object model.
edytowany przez jaca84: 03 gru 2013

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia