dwa pytania : Present Perf. vs Past Simple

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. mam dwa pytania:

1) jaka jest różnica w dwóch takich samych ( Present Perfect i Past Simple) zdania w których jest użyte jest słówko 'recently'

It was recently reported....
It has recently been reported...



2) czy te zdania są poprawne ?

The purpose of this presentation is to define the term Stockholm syndrome, explain under which conditions it occurs and provide some typical examples of this phenomenon.

The conditions under which it occurs


z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
zależy od kontekstu, ale na mój chłopski rozum
It was recently reported.... <~~ wiadomo gdzie i kiedy, np. reported by Newsweek
It has recently been reported... <~~ liczy się to co było 'reported', a nie gdzie i kiedy

2 wg mnie wszędzie powinno być 'to'
'to' jest opcjonalne moim zdaniem.
Cytat: emememe
[...]
2) czy te zdania są poprawne ?

The purpose of this presentation is to define the term Stockholm syndrome, explain under which conditions it occurs and provide some typical examples of this phenomenon.

The conditions under which it occurs
...the conditions under which it occurs...
...explain under what conditions it occurs... (chociaż twoje sformułowanie nie jest błędne, bez kontekstu użyłbym tu jednak 'what'.)
Zastanawiam się też, czy 'in what conditions' nie byłoby lepsze w twoim zdaniu. Co masz dokładnie na myśli (napisz polskie zdanie)?
chodzi mi o to w jakich warunkach występuje syndrom sztokholmski np. zakładnik czuć bezpośrednie zagrożenie życia itp.

dzięki za pomoc :P

« 

Matura

 »

Pomoc językowa