pisanie ze słuchu

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może mi napisać co ona mówi od początku do końca? ;)
nie chce tłumaczenia, tylko po angielsku wystarczy ;p
a dlaczego Ty nie potrafisz nic spisac i do czego jest Ci to potrzebne?
Tu nikomu nie zależy na spisaniu tego tekstu bardziej niż Tobie. Pokaż, że Ci zależy i spisz, co potrafisz.
Cytat: mg
a dlaczego Ty nie potrafisz nic spisac i do czego jest Ci to potrzebne?
Tu nikomu nie zależy na spisaniu tego tekstu bardziej niż Tobie. Pokaż, że Ci zależy i spisz, co potrafisz.

potrafię początek, ale "hello there" mi nie wystarczy. czy to nie jest forum do pomagania ludziom?
to jest forum "szlifuj swoj angielski". Nie chcesz szlifować?
Dlaczego potrzebne jest Ci spisanie tekstu, który jest dla Ciebie o wiele za trudny, jak wynika z Twoich słów? Są krótsze prognozy pogody.
Cytat: mg
to jest forum "szlifuj swoj angielski". Nie chcesz szlifować?
Dlaczego potrzebne jest Ci spisanie tekstu, który jest dla Ciebie o wiele za trudny, jak wynika z Twoich słów? Są krótsze prognozy pogody.

Wow. Naprawdę dziękuję za podanie mi nazwy forum. To wiele zmieniło w moim życiu. Jest teraz o wiele barwniejsze. Wiem, że są krótsze prognozy pogody, ale potrzebuję właśnie tego tekstu. Czy to ważne dlaczego? Nie sądzę. Szlifować angielski można też, gdy ktoś pomoże nam wypisać to, co mówi pani prezenterka na filmiku, a ja będę później tego słuchała, śledząc jednocześnie tekst.
Cytat: kocham1placki2
Szlifować angielski można też, gdy ktoś pomoże nam wypisać to, co mówi pani prezenterka na filmiku, a ja będę później tego słuchała, śledząc jednocześnie tekst.

Mozna. Ale do tego to akurat nie trzeba tego tekstu. Sluchac sledzac jednoczesnie tekst mozesz np. TED talks. Wystarczy tylko wlaczyc transkrypcje.
To jest bardzo nieefektywne. Dwie minuty prognozy pogody to strasznie dużo tekstu. Namęczysz się, zanim opanujesz wszystko, a potem posłuchasz kolejnego tekstu i okaże się, że połowy slowek nie zapamiętałaś.
Po pierwsze jednak nie rozumiem, co ma Ci dać praca z tekstem, którego zupelnie nie rozumiesz ze słuchu.
zero od Ciebie, zero od nas
a pogode to sobie mozesz obejrzec na tvn meteo
hejty, hejty. mq skąd wiesz, że zapomnę? akurat mam wyjątkowo dobrą pamięć, jeśli o pamiętanie ze słuchu chodzi. przykro mi, ale nie mam tvn meteo. cóż.. tak to jest, jak się za kablówkę nie płaci. dlatego jednak wolałabym rozumieć jaka była pogoda wtedy, gdy pani z BBC o niej mówiła. wyjątkowo mnie to interesuje. wiecie... nie interesuje mnie pogoda jutrzejsza, a takiej co już była to chyba nawet na tvn meteo nie spotkam. no cóż... lubię historię.
przeciez masz napisane w skrocie pod filmem.

Cztery godziny minęły, a Ty nic nie zrobiłaś.
Nie hejty, tylko probujemy wytlumaczyc Ci ideepomocy na tym forum oraz zachecic Cie do efektywnej nauki. Chcialbym sie mylic, ale wyglada na to, ze ta prognoza to praca domowa
Naprawdę dziękuję, że mi tłumaczycie. Dzięki temu znów moje życie jest lepsze. Naprawdę sądzisz, że ktoś zadaje jako pracę domową coś takiego? Ojjj.. chyba dawno się w szkole nie było, albo się średnio uważało..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie