jak to bedzie?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Pumpkinseed sunfish (105–120 mm standard length) were seined
from Middle Crooked Lake and a single fish was added to each of eight pools, cross-factored with the refuge treatment.

Co znaczy w tym zdaniu to słowo SEINED? Nigdzie nie mogę znaleźć jego tłumaczenia.. I jeszcze jak by ktoś pomógł w przetłumaczeniu tego zwrotu "cross-factored with the refuge treatment." też nie bardzo mogę go zrozumieć
edytowany przez ooli18: 27 kwi 2014
odłowione sieciami
literowka? seized?

nie dajesz kontekstu, ale znalazlem ten tekst w internecie
opis cross-factoring
http://www.southampton.ac.uk/~cpd/anovas/datasets/Cross%20factor.htm
po ludzku to sie tlumaczy tak, ze podzielono 16 zbiornikow na 4 grupy: rybki+schronienie, rybki bez schronienia, schronienie bez rybek, bezschronienia i bez rybek.
http://prntscr.com/3dyl76

myślałem, ze o to chodzi
szukajcie, a znajdziecie.
Nie widzialem Twojego wpisu, kiedy pisalem swoj (zabralo mi to troche czasu)
edytowany przez mg: 27 kwi 2014
Czy moge prosic o korekte?
Nie sadze, aby udalo mi sie uniknac bledow.
Jesli ktos mialby jakies sugestie, aby uczynic ten tekst bardziej poetyckim, to tym lepiej.

I agree that (certain) things comes to know only with time...we never know when and what can change us, for good and for worse... but I feel that we didn't make a good boundaries between us.
You strike a chord with me, but there were many who came into my life with dirty shoes...
Generally it costs me to collide with another dimensions, my is unique. :)
I would like to know, what do you need- according to your experience- for enrich your life?
edytowany przez krepso: 01 maj 2014
*but I feel that we didn't make a good boundaries or common denominator between us.
Co jest z Polakami, ze jak sa jakies ambitniejsze pytania, to zawsze albo zero odpowiedzi albo najmniej...?

W kazdym razie po tych slowach odpisal mi: "sometimes I feel you are writing some script".
I chyba raczej nie chodzilo mu o to, ze tak ciekawie pisze (nanioslam poprawki na ten tekst).... bo sie nie odzywa dluzej niz zwykle. :(

No tak, to chyba musi byc textbook example: "Men want to share what they feel, but on their own schedule, at their own pace and in their own way".
Kazdy jeden jak z tasmy produkcyjnej!
edytowany przez krepso: 05 maj 2014
"Co jest z Polakami, ze jak sa jakies ambitniejsze pytania, to zawsze albo zero odpowiedzi albo najmniej...?"

Nie jesteś Polką?
A jakie to ma znaczenie?
To jak mg, nie odpowiesz mi na moje pytanie?
Jak juz zaczynasz, to dokoncz.

W kazdym razie, unioslam sie troche duma i po trzech dniach czekania napisalam do niego tekst, ktory sie zaczynal w ten oto sposob. Oczywiscie bralam tez pod uwage, ze cos tam sie moglo dziwnego u niego zdarzyc, ale z drugiej strony mnie rozsadzalo i chcialam, zeby to co zle, mialo szanse ukazania sie na samym poczatku znajomosci, jak to mialo miejsce juz wiele razy w moim zyciu i zawsze wychodzilo mi to na dobre.

"Fine!
Don't talk to me!
Arrogance to the highest extent!
Who do you think you are?!
I didn't ask you to love me or marry me!
You said: "I have very different perspective about life", but if saying about script you refer to this, you're just a textbook example.
I asked you about common denominator because I didn't know what kind of sentiments I should invest in you? You enter in my life with casual answers... "in whichever way u look..it doesnt matter, knowing u is important for me..even if u r 60 plus I wont mind", (...) ... and what do you expect?!
It's not about what I want. You 've started-in a trivial way.
You might as well disappear without a word..."

Kilka godzin pozniej, dostalam odpowiedz: :)

"you have every right to blame me or curse me as u dont know me in real yet, its up to u whether u want to believe me or not..but thing is my very close grand mother has got very serious..I and my mom usually are looking after her in hospital! It happened all suddenly, and from so many days I have not been able to check anything on internet! Read all your messages today! I really think u have a good n warm heart, but if I am unable to message, I wish u understand..its a special connection..I will be happy to have..rest is your wish..."

Dodam , ze to facet z Indii... Nigdy takich mezczyzn jak stamtad nie spotkalam! Tak przystojnych i dobrych jednoczesnie. W Europie facet ok 30-tki ma z 15 kobiet na koncie, tam 1,2!

edytowany przez krepso: 07 maj 2014
Tekst zaczynający się od "fine" jest Twój?
Dziwne pytania tu stawiacie.
1. jakie jest Twoje pytanie?
2. uważaj kogo spotykasz w internetach.
3. angielszczyzna tego pana nie jest na zbyt wysokim poziomie
krepso-
co Ty wlasciwie robisz kontaktujac sie z facetami z Indii - ktorzy nawet nie umia formulowac zdan. Zaraz Cie poprosi o pieniadze, bo jego 'chora grandmother' musi miec operacje....
I kazdy wie co dalej bedzie. Zenada.
Cytat: krepso
...
You said: "I have very different perspective about life"

Dodam , ze to facet z Indii... Nigdy takich mezczyzn jak stamtad nie spotkalam! Tak przystojnych i dobrych jednoczesnie. W Europie facet ok 30-tki ma z 15 kobiet na koncie, tam 1,2!

Duh!

Maybe that's why a gang rape 'is considered a common recreational activity' in India. It runs in their DNA. Look, you should know something beefore you start going further there with your relationship with this third-world throwback. Males in India are characterized by pathologically violent behavior towards women of ALL RACE, not only towards their own. So much for that 'different perspective', huh. They're very dangerous animals.
And you're a very sick and brainwashed individual but I feel sorry for you anyway.

Read these articles:

http://www.huffingtonpost.com/leslie-hendry/indias-gang-rape-problem_b_2379047.html
http://kafila.org/2012/12/23/rape-cultures-in-india-pratiksha-baxi/


p.s.>> Co jest z Polakami, ze jak sa jakies ambitniejsze pytania, to zawsze albo zero odpowiedzi albo najmniej

One thing
I'm totally unbiassed here in this regard. I wasn't even born in Poland.
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2014
Cytat: zielonosiwy
1. jakie jest Twoje pytanie?
2. uważaj kogo spotykasz w internetach.
3. angielszczyzna tego pana nie jest na zbyt wysokim poziomie

Alez ja juz nie mam pytan, tylko mowie, ze zadawane mi sa tutaj te z kategorii dziwnych.
Chociaz nie, mam jedno: czy ktos z Was byl w Indiach? :))
Bo jestescie zalosni z tymi Waszymi wyczytanymi czy zaslyszanymi stwierdzeniami.
W przeciwienstwie do Was szukam faceta innego niz wszyscy, a po tych komentarzach widac, jak bardzo jestescie na jedno kopyto.
Nie jestem mloda dziewucha, a 30-letnia lisica. Za to, mam wrazenie, ze tutaj mnostwo mlodziakow siedzi.
Jego angielski nie jest ksiazkowy. Dla tych, co nie skapowali, tekst zaczynajacy sie od "fine" jest moj.

Mam bardzo szeroka palete doswiadczen, w zasciankowej Polsce dlugo nie mieszkalam, dlatego nie interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat.
edytowany przez krepso: 10 maj 2014
>>W przeciwienstwie do Was szukam faceta innego niz wszyscy.

Oh really? Maybe I'll fit your profile then?:)
Just for the record that I'm unbiassed here in some order regard too, ok:)
I'm a caucasin male, 6ft, 220 lbs, tall, dark and very freaking handsome and abnormally intelligent:)
I drive a big black phucking SUV with tinted windows. And of course I'm comfortablly well of as well.
I have a slight limp though due to a 'ceratin orthopedic condition', for those in the know. Other than that, I'm perfectly fine. The CIA special Operations Division on Piekna (Warsaw) got all my details. You can check my 'credentials' with them that I'm telling you the truth here.:)

p.s. forgot to say, I've been happily married for 20 years and I'm not a 15-century throwback.
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2014
Chlopcze, takim czyms to ja sobie moge tylek podetrzec.
Najgorsze co moze byc , takie biale scierwo. :)))
edytowany przez krepso: 10 maj 2014
that's what I needed to know. Go away already, you creep you

unbiassed mowisz?
oczywiscie
>>Najgorsze co moze byc , takie biale scierwo. :)))
so you're playing the race card here? You don't like white crackers? Why?
get gone already, you trolling bitch
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2014
Wydaje mi się, że ten temat jest już zamknięty.
Ok but I stand corrected. She isn't brainwashed, she's simply retarded.
Smierdzi od ciebie polaczkowatoscia na odleglosc.

Niestety Europa skazala nas na kontakt z bardzo nieciekawymi osobnikami z tamtych rejonow, dlatego jest taki poglad na ciapatych.
Hindusow, Pakistancow i Bangladeszow znam bardzo dobrze, gdyz pracuje z takowymi ( w turystyce). Mozna o nich powiedziec, ze sa tacy i owacy, ale nikt mi nie wmowi, ze w gruncie rzeczy nie maja prostych i dobrych serc. To co dla nas moze sie wydawac chore, a swiadczy o ich ogromnym sercu, to fakt, ze oni potrafia slubowac komus, kogo widzieli dwa razy na oczy, ze go nie opuszcza az do smierci.
Nigdy nie zostalam tak obrazona przez zadnego muzulmanina, Araba czy Hindusa, jak przez bialych prostakow.
Kolezanki tez wole miec stamtad, a nie jakies puszczalskie i alkoholiczne.
@Sav
We are all animals. When you hear some news about gang rapes in India, it doesnt mean they are only in this particular part of the world
@krespo
Nie badz agresywna i zachowaj swoje prywatne info dla siebie. My. tutaj pomagamy w angielskim
@zielonsiwy
??We are all animals.
I am not:)
>>it doesnt mean they are only in this particular part of the world
Oh yes, it does. Sometimes you can't consider some nationalities regardless of their religion and race and some definitely have their 'social idiosyncrasies' pertaining ONLY in this or that region of the world.
edytowany przez savagerhino: 10 maj 2014
Zielonosiwy, szkoda, ze temu zalosnemu prostakowi nie wygarniesz agresji.
Macie cos w tych polskich lbach, nie wiem, moze to z powodu pasty do zebow z fluorem. Oni tam uzywaja ajurwedyjskich.
jestes pelna stereotypow oraz agresji. To jest forum dla osob chcacych sie uczyc angielskiego. Swoje przekonania o tym, ze wszystkie Polki to alkoholiczki i puszczalskie bądz uprzejma uzewnetrzniac w innym miejscu.
To jedz do dzungli, a zeby mozesz nawec myc wyciagiem z durianu, tylko nie zawracaj nam tu gitary
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa