had a famous architect design or designed

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

w jednym z podręczników w dziale zatytułowanym "causative form" natrafiłam na takie ćwiczenie:

Cytat:
A famous architect designed their new home.
had

They ______________ their new home.

Puste miejsce należy uzupełnić nie zmieniając znaczenia używając od 3 do 8 słów.

Odpowiedź podręcznikowa: had a famous architect design.

I szczerze powiedziawszy nie specjalnie ogarniam. Według mnie, powinno być: "they had their new home designed by a famous architect", które nijak ma się do konstrukcji w którą mam się wpasować, ani tym bardziej do podanej odpowiedzi.

Znaczenie podane w ćwiczeniu odpowiada tej teorii: "have sb do sth - used for making orders and giving instructions", czy tak? Jednak zdanie wyjściowe wskazuje, że proces projektowania domu już się odbył, więc odpowiedź podana w kluczu (had a famous architect design) oznaczałoby, że zlecili projekt domu sławnemu architektowi, tak? Ale wtedy znaczenie tego zdania chyba jednak jest inne i w ten sposób nie spełniam warunku podanego w treści ćwiczenia (nie zmieniając znaczenia).

Moje pytanie jest zatem takie: nie rozumiem co oznacza "have sb do sth", czy źle rozumiem co to znaczy "nie zmieniać znaczenia" czy może jest więcej odpowiedzi niż ta podana w podręczniku?
wszyscy ucza sie have sth done, ale nikt nie wyjasnia, ze to jest jakby strona bierna i nie podaje bardziej pierwotnej konstrukcji w stronie czynnej.
Ty natknelas sie na te konstrukcje w stronie czynnej i dlatego wydaje Ci sie ona dziwna - nawet mimo tego, ze sama potrafisz ja przeksztalcic na strone bierna :-)

znaczenie zdania: nie tylko zlecili, ale ten architekt wykonal zlecenie.
Ok, czyli przykład podany w teorii "The teacher had the pupil do the exercise" będzie oznaczał nie tylko, że kazał mu zrobić, ale również to, że uczeń wykonał ćwiczenie, dobrze zrozumiałam?
tak
Super, serdeczne dzięki :)