Z czego przygotowywać się do obrony, jeżeli moja praca jest na temat onomastyki i nazewnictwa?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Niedługo czeka mnie obrona. Pisałem pracę licencjacką o onomastyce i nazwach własnych. Mam się przygotować z kategorii związanych z moją pracą. Jedyne co mi przychodzi do głowy to: semantics, pragmatics, word formation processes oraz morphology. Czy coś pominąłem?Jeżeli nie to proszę o doradzenie jakie dziedziny by jeszcze pasowały do przygotowywania się do obrony pracy licencjackiej.
Hej,

myślę, że możesz również włączyć: clipping, blending, capitonyms, euphemisms, homophones, homonyms. Generalnie przeczytaj sobie o tych rzeczach i sprawdź, czy będzie Ci coś z tych rzeczy pasowało.
co mają euphemisms i homophones do nazw wlasnych?
Cytat: zielonosiwy
co mają euphemisms i homophones do nazw wlasnych?

Słuchaj, chłopak ma "word formation processes" a eufemizmy są swego rodzaju procesem słowotwórstwa, po drugie zasugerowałem tylko, żeby sobie sprawdził, czy coś mu pasuje. Zawsze można dodać parę rzeczy, nie trzeba się ograniczać tylko do jednej rzeczy. Może dać "appendix".
edytowany przez UndyingStripling: 04 cze 2015
W onomastyce, możesz też nadmienić idiomy, które zawierają imiona, np. Before you could say Jack Robinson itd. Możesz pokrótce opisać etymologię, jeżeli znajdziesz, i opisać cel.
Cytat: UndyingStripling
Możesz pokrótce opisać etymologię, jeżeli znajdziesz, i opisać cel.

przeczytaj nagłówek wątku.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia