Sprawdzi ktoś?

Temat przeniesiony do archwium.
Zad. Powiedz mi o czasie kiedy byłeś w restauracji. Uwzględnij następujące punkty: lokalizacja,jedzenie,ceny,wnętrze,obsługa
Recently I went to one of the most popular restaurant in Warsaw. She is at Pilsudzki street near hospital. They serves a traditional Polish meal but also my favourite junk food: burgers,pizzas,chicken nuggets but the best are fish and chips. They are really delicious! The restaurant offers very low prices and that's the biggest advantage this restaurant. The restaurant has really modern interior: the walls are colourful,furnitures are modern, near table people have a lot of space to sit and eat. The service were really good. Waiters bring meals at the right time and they are also very kind and polite
Niektore bledy,
She (restaurant) is
They serves
The service were
Nie widziałam wcześniej tych błędów :)
They serve
The service was
A czy w tych zdaniach są błędy?
1) Do you like to try the local specialities when you travel?Why?
I like to try the local specialities when I travel because in this way I can meet close country which I visit, try to eat meal which their residents eat every single day, get to know what type of food they like to eat
2) What's the strangest thing you've ever eaten?
The strangest thing I have ever eaten were the Spanish sausages which were very diffrent than traditional Polish sausages
3)Which types of food do you normally eat?
Normally I eat chicken wings, fish and chips and pork. I eat a lot of fruits and vegetables because they are very healthy. I really like this types of food.
4) Which ones would you like to try? Why?
I don't want to try this types of food for example: frogs' legs or horsemeat. It's too disgusting for me.
5)Which ones would you never eat?Why?
I will never eat grilled snake because I can't imagine how can I eat this meal. I don't know how people can eat it and most of people like it
Oo... spotykamy się znowu. ;)
Matura?
1. Nie jestem pewna, czy to konieczne odpowiadać tak całym zdaniem (chodzi mi o powtarzanie pytania w odpowiedzi), ale dla mnie to sztucznie nieco wygląda. Co masz na myśli, mówiąc "close country"? Następne zdanie wygląda jakoś dziwnie. Poza tym, napisałabym "I can get to know...".
2. Napisałabym "very different from" i przed tym raczej postawiłabym "are", no chyba że to był jednorazowy fenomen.
3. These types of food, ale wierz mi, przypadkowo kiedyś napisałam "this" zamiast "these".
4. I wouldn't like - pasuje lepiej. ;)
Eh, THESE. Czyli to jednak nie głupi błąd.
5. I would never eat. "How I can" raczej, ale to zdanie jest dziwne trochę, jak dla mnie. Może "I can't imagine myself eating it"? "Most people" raczej i lepiej brzmiałoby według mnie "why people eat something like this and they like it".
Oczywiście, mogłam coś przegapić.
Co do pierwszego jeszcze,
1. ... to one of the most popular restaurants
2. IT! Poza tym, "is located", bo inaczej gorzej to wygląda.
3. They serve.
4. "Traditional Polish meals" raczej?
5. Advantage of.
6. Furniture is modern.
I pamiętaj, nie pisz czasem "informations" zamiast "information", mając na myśli informacje.
7. "Near the table" raczej.
8. The service is.
Przypadek ;) Tak, są to zadania maturalne, choć matura "dopiero" za rok, cienko ją widzę ;)
Co do drugiego zestawu Twoje zdania zdecydowanie bardziej pasują, dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy :)
Nie jestem pewna, do czego się odnosiłaś, mówiąc o przypadku, aczkolwiek nie jest to chyba ważne.
Cienko? Masz rok. Wiesz, ile można zrobić przez taki czas? Pod warunkiem oczywiście, że chcesz angielskiego się nauczyć. :) Nie zaczynasz od podstaw - a więc, jeżeli będziesz uczyć się codziennie w odpowiedni sposób, powinnaś poradzić sobie bez problemu (jeśli chodzi o poziom podstawowy przynajmniej, chociaż na wyższym poziomie pewnie też dałoby się opanować, ale dużo czasu musiałabyś poświęcić). Oczywiście, to nie znaczy, że nie będziesz robić błędów. Ja też je robię, w polskim również i raczej nigdy to nie ulegnie zmianie. Najważniejsze, by mieć większy zasób słów oraz nie popełniać błędów niemal w każdym zdaniu. Poza tym, po Twoich odpowiedziach widać, że nie jesteś człowiekiem, który tak po prostu odpowiada sobie na pytania przez kogoś zadane. Oczywiście, to nic złego i uczysz się dopiero - tak więc nie obwiniaj się, że piszesz tak a nie inaczej. Moja rada mała - nie używaj zbyt często słowa "because". Można się łatwo obejść bez niego. Uczniowie po prostu za często go używają i tyle. Poza tym, spróbuj odpowiadać bardziej żywo - wyobraź sobie, że odpowiadasz na pytanie żywej osobie.
Nie wiem, czy się spotkamy. Nie jestem osobą, która cały czas siedzi i sprawdza (no chyba, że mnie ktoś poprosi, wtedy sprawdzę), ale czasami... czemu nie?
Powodzenia w nauce. :)
Ale napisałam dużo, heh.
Temat przeniesiony do archwium.