transformacja

Temat przeniesiony do archwium.
I was the first time I was eating = Never before had I eaten
It was the first time I had eaten... - Never before had I eaten...
hmm, wiesz to było tak off the top of my head bo gdzieś miałem taką trans. I właśnie było coś dziwnego, jak znajdę to napiszę
na pewno nie bylo to z 'It was the first time I was eating'
engee, kiedyś rozmawialiśmy gdzieś tu na temat możłiwości istnienie zdania "It's the first time I'm doing sth.", nawet znalazłem kilka przykładów.

A to na wyżej wymieniony temat:

"In writing about an individual who gets involved only because of his overwhelming curiosity, Connelly found himself in a unique situation.' It was the first time I wasn't relying on a natural-born investigator,' he said,' not having someone who's an investigator by trade or mission and that's almost like a crutch. It kind of gives your person a reason to do things, so taking that away was one of the challenges of this book.' "

i źródło: Leslie Doran , Special to The Denver Post, "Big-city reporter shed notebook to write mysteries", Denver Post, 2002
I jakie wnioski Przemo? Pamiętam, że też podałem Ci kilka przykładów z użyciem innych form niż pp., ale co z tego wyciągnąłeś dla siebie. Bo stawanie frontem przed Engee, za każdym razem, gdy zostanie poruszone to zagoadnienie, nie ma sensu. :)
merix, po prostu chciałem się dowiedzieć, czy taka transformacja jak w poście autora tematu jest możliwa i poprawna

tylko o to mi chodziło, a Ty od razu szukasz drugiego dna w mojej odpowiedzi :|
Ale wyczuwam Twoją wrażliwość na słowa i wiem jak potrafisz się wzburzyć :)
W każdym razie już wiesz :)
merix, właśnie że nie wiem, bo nie padła odpowiedź na wyżej wymienioną transformację :)
kurde, tak czytam te posty w tym watku i sie zgubilem - o co comon, panowie? Zgubilem sie, i nie wiem w czym problem :(

niech mi ktos znajdzie przyklad w jakiejkolwiek ksiazce, w ktorej jest zadanie, w ktorym mozna stworzyc transformacje ze zdania wyjsciowego 'It was the first time I was eating... whatever'
po prostu nie znajdziesz tak 'slabej' ksiazki do angielskiego, if you know what I mean :~
Engee standardowcu, wyjdź z tej jaskini :)
Przemo, zajrzyj do poprzednich swoich wątków, będziesz wiedział :)
merix, ja nie zakładałem tego wątku, powinna tu paść odpowiedź dla autora tego tematu :)

Ja tylko podłączyłem sie pod usprawiedliwienie formy "It was the first time I was doing sth". ;)
A innych form już nie ułaskawisz? :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa