References

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie co to są referneces? Mam do napisania esje, w którym one maja sie znalezc ale nie rozumiem jak to ma wygladac. Moze ktos z was podac mi przykład zdania na którym ma byc ten odnosnik albo moze ma ktos linka do strony z esejem z references. Bardzo chciałabym zobaczyć jak to wyglada :)
references to sa zrodlag ktore konsultowales w trakcje pisania. Zrodla to generalnie ksiazki, artykuly, internet.
a ma to wygladac mniej wiecej tak:

...Although people may consider that they do not speak with an accent, Wardhaugh (2006:47) reiterates that "it is impossible to speak English without an accent".

Piszemy zrodlo, tutaj Wardhaugh (kiedy publikowane, tutaj 2006, pozniej strone na ktorej to znalazles tutaj 47).

Na koncu eseju w References podajemy to tak:
Wardhaugh, Ronald.2006. An Introduction to Sociolinguistics. (5th edition). Oxford. Blackewell Publishing
O super dzieki wielkie juz mi sie cos rozjaśniło :)
Rozszerzając odpowiedź Terri:

Reference footnote (przypis):

A) Wskazanie liczbą z indeksem górnym
In his eaasy "On The Changes of Weather in Devon" John Smith claims that the effects of greenhouse gasses on the atmosphere are already clearly visible.1 (liczba musi być "w indeksie górnym" czyli napisana tak jak np. potęga do kwadratu - Word robi to bez problemu, ale to forum nie wyświetla indeksu górnego)

Na dole strony dajemy np:
1 See John Smith's "On The Changes of Weather in Devon", p. 15. [p. odnosi się do strony, jeżeli jest ich więcej niż jedna, dajemy skrót pp.]

Jeżeli piszesz pracę w Wordzie lub innym edytorze tekstu, to prawdopodobnie ma on zautomatyzowaną funkcję dodawania przypisów.

B) Wskazanie nawiasem
Tak, jak pisze Terri. Więcej przykładów znajdziesz tutaj: http://owl.english.purdue.edu/owl/resource/557/03/

Reference endnotes (bibliografia):
Po ostatniej stronie pracy dodajemy nową z tytułem "References"/"Bibliography"/"Reference Works" itp. i wypisujemy w odpowiedniej konwencji wszystkie źródła, z których korzystaliśmy. Ja korzystam z konwencji MLA - zobacz tutaj: http://owl.english.purdue.edu/owl/resource/557/06/ (obecnie w miejscu, gdzie MLA daje podkreślenie, używa się raczej pisma pochyłego)

« 

Pomoc językowa