Wywiad do prasy polonijnej - kto wrocil i woli PL

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Pisze artykul o osobach ktore wrocily z Angli i wola mieszkac jednak w Polsce z roznych powodow...Opinie luzne itp. Czas mnie goni wiec ewent jesli ktos chce porozmawiac i podzielic sie doswiadczeniem prosze o mail nonak23@o2 do 5 kwietnia najpozniej. Szczegoly do jakiej prasy polonihjnej pisze w mailu . Powodzinka PIotr
polskie dziewczyny są najlepsze!
a z Canady moze byc/ to pisz na [email]
daj znac jak znajdziesz kogokolwiek,kto wrocil z Anglii i woli mieszkac w Polsce... ja jeszcze takich nie spokalam...
Pozdrawiam
widocznie dopadly cie tam pieniadze i tylko nimi sie kierujesz.sa tez inne wartosci dla ktorych warto zyc w anglii jest syf Polska to moj kraj i nie ma tu ciapatych kocham Polske Wrocław i jestem patriotka nie chce mieszkac w anglii chyba ze bede zmuszona do tego finansowo.chce skonczyc studia i zostac w polsce ps.anglicy maja inna popier...mentalnosc i nie da sie z nimi wytrzymac
Zgadzam sie z przedmowczynia.

Nie wyobrazam sobie tu w Anglii mieszkac na stale.

Poza tym ze Anglia to dobry kraj na zarobienie pieniedzy- malo kto wie jakim kosztem- ciezka praca po 10-12 godzin, nic mnie tu jakos szczegolnie nie fascynuje.

Polska.. W Polsce sie urodzilam, w Polsce sie wychowalam, Polska to moj kraj. I jestem pewna ze gdyby w Polsce byly podone zarobki, nikt by nie emigrowal.

To prawda.W Anglii ludzie zupelnie inaczej mysla; inna mentalnosc.Mase rozwodow, powiedzialabym zero wartosci wyzszych.Mase nastolatek w ciazy, a wspolzycie modne jest juz w wieku 14 lat.

Szczerze mowiac z poczatku ciezko bylo mi sie przestawic na funkcjonowanie w takim rozgardiaszu.
witam moze troche ekonomii. pracujac 40 godzin tygodniowo za najnizsza krajowa czyli 5.52 funta wychodzi nam 220 funtow minus podatek to kolo 196 na tydzien razy 4 tygodnie to 784 na miesiac. SWIETNIE a teraz koszty 300 funtow na pokoj o ile nie chce sie mieszkac w jakiejs norze u pakistancow lub murzynow jak ktos pali to 200 funtow na papierosy to zostaje 284 na miesiac odjac od tego dojazdy do pracy i jedzenie to nic ciekawego. mieszkalem tam ponad 2 lata nie polecam tego kraju jest tam syf i brud o ktorym ciezko mowic polacy pracuja po 100h tygodniowo na wysypiskach smieci podejmuja sie takich prac ktorych odrzucaja murzyni i pakisy jest mi wsytd za polakow i za ta prace ktora wykonuja do tego funt jest w dniu dzisiejszym po 4.12 wiec latwo policzyc czy sie oplaca jak ktos ma troche oleju w glowie to niech tam nie jesdzie dziwi mnie tylko 1 czemu ktorzy tam mieszkaja i mowia ze tam jest Swietnie i super i naj naj chca WRACAC do Polski?
adrian,
Nie tak dawno 'daisy' nas uswiadomila, ile Polacy zarabiaja w UK-
cytuje:
Analityk
Zarobki*: 5000 funtów, co roku otrzymuje bonus - 100 proc. rocznej pensji
Analityk finansowy
Zarobki: 3400 funtów, raz w roku bonus w wysokości 5[tel]proc. rocznej pensji bazowej (w zależności od wyników)
Doradca finansowy
Zarobki: 3300 funtów, raz w roku może liczyć na bonus w wysokości 15 - 20 tys. funtów. Kiedy zaczynała pracę trzy lata temu, zarabiała 25 procent mniej niż teraz
Urzędnik finansowy
Zarobki: 2000 funtów, firma co roku daje pracownikom podwyżki - w tym było to ok. 400 funtów
Analityk systemów biznesowych
Zarobki: 1800 funtów, co roku w styczniu dostaje dodatkowy bonus około 34000 funtów. Oprócz mniejszych beneficjów (komórka i laptop) pracodawca płaci mu także 17,5 proc. rocznego wynagrodzenia na konto emerytalne (tzw. pension).
Pracownik obsługi klienta
Zarobki: 8,5 funta za godzinę, czyli miesięcznie około 1300 funtów
Doradca bankowy
Zarobki: 1200 funtów, do tego co miesiąc prowizja ze sprzedaży - od 200 do 300 funtów. Dodatkowo raz w roku premia w wysokości do 50 proc. rocznego wynagrodzenia.
Pracownik działu kadr
Zarobki: 2900 funtów
Head-hunter
Zarobki: 2300 funtów. Do pensji podstawowej co miesiąc doliczana jest premia (od 1000 nawet do 15000 funtów) uzależniona od wyników pracy. Ma stałą umowę o pracę, opłacaną opiekę zdrowotną, firmowy telefon
PR marketing manager (szef zespołu public relations)
Zarobki: 1500 funtów, rocznie otrzymuje bonus w wysokości 100 proc. rocznej pensji, czyli 18 tys. funtów
Project manager (szef projektów)
Zarobki: 1200 funtów, raz w roku, w zależności od obrotów firmy, może liczyć na premię w wysokości od 50 do 100 proc. rocznej pensji.
Konsultant HR
Zarobki: 1000 funtów
Informatyk systemu Oracle DBA
Zarobki: 4500 funtów. Wcześniej pracował dla mniejszej firmy poza Londynem i zarabiał około 1000 funtów mniej
Konsultant
Zarobki: 3700 funtów
Programista
Zarobki: 2800 funtów. Twierdzi, że w niektórych sektorach jego znajomi na podobnych stanowiskach zarabiają nawet 70 tys. rocznie (około 6000 funtów na miesiąc)
Supervisor (nadzorca)
Zarobki: 1800 funtów, 9 godzin pracy dziennie (6 dni w tygodniu). Ma pełne ubezpieczenie i służbową komórkę
Informatyk
Zarobki: 1600 funtów
Informatyk
Zarobki: 1500 funtów
Tlumacz
Zarobki: 18[tel]funtów (w zależności od ilości tłumaczeń)
Wykładowca akademicki
Zarobki: 1800 funtów
Nauczyciel
Zarobki: 1400 funtów
Asystent nauczyciela (teaching assistant)
Zarobki: 1400 funtów
Opiekunka w świetlicy dla dzieci
Zarobki: 1300 funtów (jej tydzień pracy to 40 godzin, zarabia 8 funtów na godzinę)
Nauczyciel języka angielskiego
Zarobki: 1000 funtów (pół etatu)
Przedszkolanka
Zarobki: 1000 funtów
* kwoty netto, za miesiąc, w funtach
Tak, ze jak widzisz, niektorym sie jeszcze oplaca.
Temat przeniesiony do archwium.