Podwójne opodatkowanie ?!?!

Temat przeniesiony do archwium.
Siema chcialem sie zapytac jak to jest z tym podwojnym opodatkowaniem w Anglii mam tam wyjechac do pracy w ten piatek dokladnie do Wisbech i nie wiem czy bede musial placic tam podatki i po powrocie do Polski ? i 2 pytanie co brac ze soba chodzi mi o dokumenty.. jesli posiadam kat. wojskowa D brac ze soba ksiazeczke wojskowa ?, a chce brac paszport, dowod, prawko , czy cos jeszcze mi sie przyda np: papiery ze szkoly mam srednie z matura.. ( zaznaczam ze narazie nie chce sie tam uczyc tylko pracowac) Dziekuje za odpowiedz.
Jak bedziesz pracowal w UK - to bedziesz placil podatki w UK. To, ze jak sie postarasz o tax code to moze narazie nie - bo dostaniesz kwote wolna od podatku.
ksiaz. wojskowa - nikogo nie bedzie interesowac. Inne dokumenty to tak.
Przydadza sie dobrze napisane CV.
nie wiem ta umowa miedzynarodowa o podwojnym opodatkowaniu jeszcze jest wiazaca, ale jesli tak to polski Urzad Skarbowy ocenia Twoja podatkowa wlasciwosc miejscowa nie na podstawie zameldowania tylko miejsca Twojego stalego pobytu. Jesli jestes w stanie wykazac, ze osrodek Twoich interesow zyciowych zostal definitywnie przeniesiony do Anglii, nie placisz podwojnego pod. chyba, ze w pierwszym roku podatkowym za granica pracowales w Polsce przed wyjazdem. Pod pojeciem osrodka interesow zyciowych rozumie nalezy aczej wiezy rodzinne (zona, dzieci).Jezeli w Polsce zostawiles zone, dziecko, wziales bezplatny urlop lub jest cos innego, co wiaze Cie z krajem to skarbowka moze sie przyczepic. Jezeli jestes solo to problemu nie ma. Prawa wlasnosci na pozostawiony w Polsace nieruchomosciach nie maja tu zadnego znaczenia. Kwota nie podlegajaca podojnemu opodatkowaniu to rownowartosc ok. 6000 funtow (chyba)
nie wiem CZY ta umowa:) mialo byc
Dadam jeszcze jedno. Wiedzac jak Urz. Skarb. moze sie czepiac wszystkiego (i byle czego), najlepiej dostac pismo z odpowiedniego ang. Tax Office, ze masz status 'rezydenta podatkowego', nawet jak caly rok przepracowales w UK.
Jak ktos wroci do Polski w roku podatkowym i wtedy tam pracuje, to US moze sie tez zainteresowac ta sprawa.
H4sblender-jedziesz do wisbech??ale ci fajnie!!spedzilam tam tegoroczne wakacje i bylo suuuuper!!masz juz prace??gdzie?
to prawda, warto jeszcze pamietac, ze w Anglii rok podatkowy konczy sie 5 kwietnia, w Polsce natomiast z koncem roku kalendarzowego.
Hej sry co wy gadacie :P pytalem sie o ten podwojny podatek z tego wzgledu ze slyszalem ze juz zostal on wycofany .. pisalem do paru osob i powiedzialy ze na 100 % zostal zniesiony od tego roku... na necie tez cos znalazlem http://www.zpap.org.pl/index.php?IdKat=1[tel]&IdKat2=0&IdStr=1153335279&Ekran=16

to mowicie CV po ang wlasnie o tym zapomnialem o oplaca mi sie tlumaczyc swiadectwa szkolne mam srednie z matura hmm to tylko z ostatniej 3 klasy liceum swiadectwo przetlumaczyc i mature ? ( do tego trzeba tlumacza przysieglego ) ?
Halo Halo pomoze mi ktos i odpowie na moje pytanie ? bardzo mi na tym zalezy, Dziekuje .
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie