Praca wakacynja w Oxfordzie

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym w te wakacje wyjechać do Oxfordu popracować. Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami z pobytu w tym mieście (praca, zakwaterowanie, koszty utrzymania) lub czy ktoś, tak jak ja planuje wyjazd? Proszę o informacje i kontakt..
Hej. Ja wprawdzie nie byłam nigdy w Oxfordzie ale 2 lata temu pracowałam w wakacje w Cambridge. Myślę, że te miasta są dosyć do siebie podobne głw. z racji na długą tradycję akademicką i studencki charakter miasta. No więc w Cambridge wynajem mieszkania/ pokoju jest porównywalny do Londynu pod względem cen - czyli jest drogo. Ja wtedy za miejsce w pokoju 2-os płaciłam 50 Funtów za tydzień. Za to z pracą źle nie było, bo tam sporo studentów pracuje w ciągu roku akademickiego a na wakacje wyjeżdżają więc się zwalnia dużo miejsc pracy, glw. dorywczej. Jak przyjechałam w pierwszym tyg czerwca to w co drugim sklepie i supermarkecie wisiały ogłoszenia, że zatrudnią do pracy.Poza tym w czerwcu odbywają się tzw. graduation parties - czyli takie imprezy absolutoryjne czy jak to nazwać. Także o pracę w cateringu jest łatwiutko - najlepiej zgłosić się do agencji pracy - w Cambridge Blue Arrow obsługuje Uniwerek z tego co pamiętam. Wiadomo jest to praca dorywcza tylko ale na początek zawsze coś. W restauracjach wtedy też szukają kelnerek, bo jest duży ruch w interesie.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie