Profesor Henry 6.0 pytanko.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Od około tygodnia ucze się z tego programu i do tej pory nauczyłem się około 300 słówek. W czasie powtórek 98 % słówek umiem. Bardzo rzadko kiedy zrobię jakiś błąd czy mi się zapomni dane słówko. Ale to tylko podczas powtórek. Bo tak gdy skończę już codzienną naukę z programem przychodzi do mnie takie wrażenie że już wszystko zapomniałem. Wiem to śmieszne ale tak mam. I pomyślałem że wszystkie słówka które się już nauczyłem będę powtarzał za pomocą bazy danych. Po odpowiednim przefiltrowaniu można oddzielić od wszystkich dostępnych słówek tylko te które obecnie się uczysz. Czyli w tym przypadku z puli 6000 słówek oddziela mi automatycznie z tego 300. I moje pytanie brzmi : Czy mogę je w taki sposób powtarzać? Przy okazji poćwiczę zapis i wymowę. Czy raczej nie gdyż zaburzy to jakiś takie ogólne przesłanie programu? Bo jak wiem program PH wyróżnia się tym inteligentnym systemem powtórek. Wiem że moje pytanie jest dziwne no ale. Zanim coś zrobię zawsze chcę się zapoznać ze zdaniem innym. A więc czy takie powtarzanie słówek których się obecnie uczę w bazie danych ma sens czy jednak mija się to z celem?
PH automatycznie wyznacza powtórki. Jednego dnia będziesz miał 5 słówek, których uczyłeś się 2 dni temu, inne będą np 3, 4, 5 itd dnia. To kiedy jest powtórka zależy od tego algorytmu i twojej odpowiedzi - jeżeli znasz słówko, klikasz "umiem" to program wyznacza co raz większe odstępy pomiędzy powtórkami danego słówka.
Po zakończonej nauce możesz wygenerować sobie fiszki ze słówkami, których uczyłeś się w danej sesji - to może być dodatkowy sposób na naukę tych słówek np rano uczysz się z programem a wieczorem powtarzasz sobie z fiszek. To będzie chyba najlepszy sposób na dodatkową naukę.

A co do "zapominania" po nauce...nie ty jeden tak masz, ja osobiście się tym nie przejmuję bo z doświadczenia wiem, że mówiąc w żaden sposób nie "myślę" po polsku a angielskie słówka same przychodzą mi na język (nawet te, które zdawało mi się iż zapomniałem). Z 2giej strony angielskiego uczę się już długo i w żaden sposób nie staram się układać zdania po polsku, a później tłumaczyć tego na ang.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa