LWT

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Znalazłem jakiś czas temu świetny program do nauki i robię ogromne postępy w nauce każdego dnia. Ten program to LWT (learning with text), polecam każdemu zapoznanie się z nim, naprawdę warto. Pozwala on na export słówek do programu ANKI. I to nie zwykły export ale w formacji MCD (Massive-context cloze deletions, google AJATT) co ma następujące plusy:
1. uczymy się z wybranych przez siebie tekstów - ja np. przerabiam każdego dnia 3-4 teksty z eslpod.com
2. słówek uczymy się niejako w kontekscie, co za tym idzie łatwiej i naturalniej. (wcale np. nie mam pijawek w moich taliach)
3. można się uczyć także całych fraz, idiomów, frazali itd
4. w LWT można ustawić dowolny słownik, ja mam diki.pl
5. w LWT widać nasze postępy, więc mamy wgląd w to czego się nauczyliśmy i nie musimy niczego powtarzać.
6. Jako, że uczymy się z kontekstu mamy wgląd także w gramatyke
Zapomnijcie o jakimś tam supermemo i jego badziewnych bazach. To było dobre jakieś dziesięć lat temu. Kombo LWT + ANKI to świetny sposób na naukę słownictwa przez czytanie dowolnych tekstów, w połączeniu z codziennym słuchaniem podcastów czy audiobooków daje to praktycznie gotowy sposób na naukę dowolnego języka bez płacenia grubych pieniedzy za nic nie dające kursy językowe.
A jest możliwość w tym programie dodawania plików z wymową danego słowa? Mam na myśli pobieranie z jakichś słowników. To mogłoby uzupełnić lukę Anki...

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie