Błędy merytoryczne Profesor Henry 6!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie. Chcialbym zasygnalizowac problem bledow merytorycznych w programie Profesor Henry 6.0.
Sprawa wyglada nastepujaco... Zaczalem wlasnie nauke z PH Slownictwo poziom 3&4. W trakcie nauki pojawilo sie akurat slowko ktore znam - "WAIF", ktore wedlug mojego slownika ang-ang znaczy "homeless, neglected child", a wedlug ang-pol mniej wiecej tyle co przybleda . Ku mojemu zdziwieniu program pokazal tlumaczenie "WAIF" jako... "zawodzic, plakac, wyc".
Nie chce sie tu chwalic swoja znajomoscia angielskiego, bo nie jest biegla ale wiem, ale wydawalo mi sie od razu ze "zawodzic, plakac, wyc" to... "WAIL" a nie "WAIF". Nie bylem pewny, wiec sprawdzilem w moim slowniku.... i faktycznie "WAIL" to "to lament, to cry aloud", czyli moje przypuszczenie bylo sluszne. Problem jest wiec taki ze angielskie slowo "WAIL" figuruje w PH jako "WAIF", podczas gdy tak naprawde "WAIF" znaczy cos zupelnie innego. Co ciekawe slowa "wail" w ogole nie ma w bazie PH. Ten blad jest dosc powazny! Program usiluje nas uczyc zupelnie blednego znaczenia slowa. A co jeszcze ciekawsze ten blad wystepowal rowniez w PH 5 (sprawdzilem), wiec wyglada na to, ze wiele osob nauczylo sie zlego znaczenia tego slowa!!!
Problem jest moim zdaniem o tyle powazny ze uczylem sie dopiero pierwszych 10 slow w programie i od razu taki wielki blad!!! Smiem twierdzic, ze takich bledow moze byc o wiele wiecej, chyba, ze akurat mialem pecha i natrafilem na jeden jedyny.
Nie zrozumcie mnie zle. Nie mam zamiaru dyskredytowac tego programu, bo bardzo cenie Edgarda i uwazam, ze wykonuja kawal dobrej roboty, ale chcialem po prostu zasygnalizowac problem.
Prosze zatem o ustosunkowanie sie do tego i zamieszczenie w tym temacie podobnych bledow, jesli takie znajdziecie.
Pozdrawiam:)
Sam pisze od czasu do czasu podobne aplikacje, i jest to niestety blad, ktorego nie zawsze mozna wylapac zanim sie caly program wysle na rynek :(
Ja bym radzil skontaktowac sie z Edgarem i napomknal im o tym - zawsze bedzie jakas szansa na patcha. W najgorszym razie, tylko przyszle wersje beda poprawione.
Czy mozna jakos przywrocic przypadkiem skasowany profil? Nie wiem jak to zrobilem, ale mam trzech uzytkownikow w programie i jeden mi sie skasowal....
Napewno da sie, ale pierwsze co musisz wiedziec, to to jak sie nazywa plik zawierajacy informacje danego uzytkownika (profilu).
Potem trzeba uzyc program do odzyskiwania danych (dane niechcacy skasowane, wyrzucone do kosza, nawet sformatowane na szybko na dysku).
Bejkotka jestes gdzies tam? Wiesz cos na ten temat?
engee30: chyba tak zrobie jak mowisz. Tym bardziej, ze w trakcie nauki pojawil sie kolejny powazny blad w tlumaczeniu:(

Pojawilo sie slowko "distraction", ktore oznacza cos co rozprasza, a drugie z jego znaczen to "rozrywka".

Profesor Henry podaje jednak jego tlumaczenie jako... "rozterka". To jakies nieporozumienie kompletne. "Rozterka" to po angielsku "quandary".

Doszlo do tego, ze teraz kazde slowko, ktorego sie ucze... sprawdzam w slowniku:(

Chyba ktos z Edgarda powinien usiasc i przestudiowac cala baze pod katem takich bledow, bo to zaczyna byc frustrujace.
No niestety smiem twierdzic, ze Edgarowcy tym razem sie nie popisali :|
Jak zauwazam z twoich wpisow sa to na ogol slowa podobnie brzmiace (lub podobnie pisane). Problem w tym, ze programisci piszac aplikacje sa wrecz przekonani, majac roznego rodzaju wbudowane tzw. debuggery, czyli podsystemy sprawdzania poprawnosci, ze ich program jest wolny od bledow. Jak sam widzisz, sa w bledzie :( Kazdy program powinien zostac czesciowo badz w calosci najlepiej przez kogos sprawdzony poprzez instalacje na kompie i przechodzenie wedlug zalozonych zadan w programie. Dodatkowe wydatki na takie operacje sa jak widac nieoplacalne.
Spróbuj zareklamować. Może oddadzą pieniądze :)
Ja też korzystam z Henrego, ale robię sobie własną bazę. Dobrze, że sygnalizujesz problem. Chętnie się dowiem jak zareaguje Edgard.
Miałem podobne przygody z uczeniem się z polskich podręczników. Kompletnie straciłem do nich zaufanie. Teraz używam tylko ang-ang.
Nie wiem. Pracuję tylko z jednym profilem i nigdy go nie zlikwidowałem.
To nie są błędy merytoryczne, tylko literówki.
Zdarzają się w każdym słowniku liczącym ponad 100 (sto) słówek. Jeśli coś znalazłeś powinieneś przede wszystkim zasygnalizować to wydawnictwu, nie żalić się na forum.
dobra moze pomoge
jak jest jeden uzytkownik to jego folder nazywa sie '1', a w nim jeden plik o rozszerzeniu .txt (pelna nazwa 'ustaw_phg1_2003.txt'), oraz dwa bez rozszerzenia o nazwach 'phg1_2003' i 'powt_phg1_2003' (folder '1' znajduje sie w glownym folderze programu)
jak jest dwoch lub wiecej, to foldery nazywaja sie '2', '3', i tak dalej; te pliki maja takie same nazwy, jak w folderze '1'
jest jeszcze plik o nazwie 'usr.t' (bez rozszerzenia) w glownym folderze programu

to sa pliki z dzialu 'gramatyka'

wszystko wyrzucilem do kosza - nie bylo profili; potem je przywrocilem - wszystko chodzilo OK :)

aha, jest to Profesor Henry 4.0 :|
Ja mam 6.0 i tam nie ma takich plikow :-(
no to juz ci nie pomoge :(
Po pierwsze... jesli wedlug Ciebie napisanie zamiast rozrywka - rozterka to literowka to gratuluje. Po drugie... nie zale sie, tylko sygnalizuje problem, bo wedlug mnie jest powazny. A po trzecie... zauwazylem, ze jestes na forum z aroganckiego traktowania innych osob, wiec jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie, to moze po prostu nie pisz. Pozdrawiam i zycze mniej jadu w wypowiedziach.
To bylo do bejotki
Po pierwsze... jesli wedlug Ciebie napisanie zamiast rozrywka - rozterka to literowka to gratuluje. Po drugie... nie zale sie, tylko sygnalizuje problem, bo wedlug mnie jest powazny. A po trzecie... zauwazylem, ze jestes na forum z aroganckiego traktowania innych osob, wiec jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie, to moze po prostu nie pisz. Pozdrawiam i zycze mniej jadu w wypowiedziach.
>Po drugie... nie zale sie, tylko
>sygnalizuje problem, bo wedlug mnie jest powazny.
Ale robisz to w zlym miejscu. Ilu uzytkownikow tego programu zaglada tu regularnie?

>A po trzecie...
>zauwazylem, ze jestes na forum [znany?] z aroganckiego traktowania innych osob,
Dziwne te Twoje odczucia. Ja nic takiego nie zauwazylem, a przypuszczam, ze jestem na tym forum dluzej od Ciebie.

Inna sprawa, ze, wedlug mnie, w tym przypadku domniemane literowki skutkuja w bledach merytorycznych, faktycznie dosc powaznych.
Nie wiem, czy tak jest nadal w najnowszej wersji, ale w poprzedniej wersji Profesora można bez problemu zmodyfikować tekstowy plik z bazą słówek i usunąć literówkę.
Rzeczywiście rozrywka - rozterka to nie literówka, ale to błąd bardzo podobny do literówki. Zgłoszenie go na forum nie musi pociągnąć za sobą korekty. Zgłoszenie tego błędu bezpośrednio wydawcy mogłoby spowodować wykonanie tzw "łatki" do bieżącego wydania i korektę do pakietów wydawanych na nowych płytach.

Na ogół programy i dane do nich podlegają tzw betatestom. Polega to na tym, że zarejestrowani użytkownicy proszeni są o udział w testowaniu nowego produktu. Wzamian dostają bezpłatnie nowe pakiety. Bardzo często zdarza się, że mało doświadczeni użytkownicy ograniczają się do opinii pochwalnych, uważając że krytyczne mogą spowodować nieprzyznane bonusa.

Udział w takim testowaniu jest zadaniem bardzo trudnym, spowodowanym krótkim czasem, w którym należy przetestować całą bazę. 10.000 jednostek w miesiącu, to ponad 300 dziennie, dlatego łatwo przeoczyć niektóre błędy. Dlatego bardzo ważne jest, by użytkownicy zgłaszali każdy zauważony błąd, zarówno merytoryczny jak i literówki zgłaszali do wydawcy, nie na forum.
Wiem, ze zgloszenie na forum nie pociagnie za soba korekty. Dlatego do wydawcy rowniez zglosilem wlasnie w celu mozliwosci wydania jakiegos patcha o ktorym mowiles.

A na forum zglosilem po to, by uzytkownicy pamietali o tym, zeby sobie sprawdzic w slowniku slowko, ktorego sie ucza dla pewnosci - w sumie nie ma w tym nic zlego i nie jest to marnowanie czasu, bo przy okazji mozemy zobaczyc przykladowe zdania i nauka jest bardziej efektywna.

A co do betatestow... moze w takim razie kazdy z betatesterow powinien otrzymywac jakis wycinek bazy do testowania, by zrobic to bardziej dokladnie i wylapac wszystkie bledy. Pozdrawiam.
Dziękujemy za cenne uwagi. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzone przez nas programy były bezbłędne. Programy są przez nas długo i intensywnie testowane, niemniej w tak dużej porcji materiału, jaką zawiera Profesor Henry, mimo naszych starań i wielokrotnych testów, błędy mogą wystąpić. Każda wskazówka dotyczące ulepszenia naszych programów jest dla nas bardzo ważna. Wszystkie problemy, błędy, nieścisłości odnośnie programów zawsze można zgłosić w wydawnictwie Edgard telefonicznie (22) 853 11 38 lub emaliowo: [email]

Odnośnie Państwa sugestii dotyczących błędów w programie Profesor Henry Słownictwo 6.0 pragnę poinformować, że błędy te zostały dzięki Państwa spostrzegawczości poprawione i wkrótce aktualizacja bazy słówek będzie do pobrania tutaj: http://www.edgard.pl/popr_download.php

Istnieje także możliwość samodzielnego poprawiana słówek w programie. W tym celu należy wybrać z menu głównego Przeglądaj bazę, następnie należy kliknąć na wybrane słowo oraz na Edytuj.
Ja ze swojej strony bardzo dziekuje i mam nadzieje, ze moje uwagi nie zostaly odebrane jako atak na Wydawnictwo Edgard:) Kazdemu sie zdarzaja bledy i dlatego gratuluje bardzo udanych programów!
>.... A po trzecie...
>zauwazylem, ze jestes na forum z aroganckiego traktowania innych osob,
>wiec jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie, to
>moze po prostu nie pisz. Pozdrawiam i zycze mniej jadu w
>wypowiedziach.

Nigdy nie traktuje arogancko innych osób, czasami jestem złośliwy do niektórych wypowiedzi. Nigdy też tego samego postu nie umieszczam dwukrotnie w tym samym wątku.

Widać, że Ty musisz dwa razy coś przeczytać, by to zrozumieć. Dlatego swoje posty też podwajasz.
"Nigdy nie traktuje arogancko innych osób, czasami jestem złośliwy do niektórych wypowiedzi. Nigdy też tego samego postu nie umieszczam dwukrotnie w tym samym wątku.

Widać, że Ty musisz dwa razy coś przeczytać, by to zrozumieć. Dlatego swoje posty też podwajasz."

Bejotko gdybys spojrzal na godziny tych podwojonych postow wynika pewnie z przypadkowego podwojnego klikniecia :) A tym drugim zdaniem udowodniles po raz kolejny, ze jestes arogancki i zawsze musisz postawic na swoim:) Pozdrawiam:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie