program do nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Poszukuję programu do nauki słówek angielskich. Program w postaci: pokazuje się jedno słówko, klikam sprawdź i pokazuje się jego tłumaczenie (w strony z polskiego na angielski i odwrotnie).
Co prawda jest kilka takich programów, ale testuje znajomość słówek z eng na pol.
Proszę o odpowiedzi :)
Takimi programami są np.: "Profesor Henry - słownictwo", SuperMemo i eTeacher.

Za najlepszy wspomagający naukę słówek z gotową (dużą listą słów i wyrażeń) uważam "Profesor Henry - słownictwo".

Najlepszym programem z edytorem pozwalającym tworzyć własne bazy słówek jest SuperMemo (sam program można znaleźć w sieci za friko.

Oba powyższe programy posiadają algorytmy optymalizacji powtórek.

eTeacher pomaga uczyć się małych list słówek. Pełna wersja tego programu była w tym roku na płycie CD magazynu Komputer Świat, możesz znaleźć ten magazyn w archiwum redakcji.
W "profesorze Henry" jest tylko tryb z angielskiego na polski, eTeacher ma te małe listy słów a supermemo ściągam. Są jakieś inne? Zależy mi żeby się uczyć w dwie strony z pl na eng i odwrotnie.
>W "profesorze Henry" jest tylko tryb z angielskiego na polski,

Kup sobie lepsze okulary. W Profesorze Henrym, dla każdej grupy słówek jest chyba 7 ćwiczeń, nie sprawdzałem tego w najnowszej wersji. Zawsze od 1 wersji były Cwiczenia English-Polish, Polish-English, z wpisywaniem i bez oraz dyktando (musisz wpisać słowo angielskie na podstawie odczytu przez Lektora.
Nie ma lepiej wspomagającego naukę słówek od PH. I nie ma lepszego programu w tej dziedzinie z edytorem, dzieki któremu mozesz wprowadzać ćwiczenia słówek w, obie strony.
Masz rację ;)
Tylko zapomniałem dopisać lub niejasno to zaznaczyłem. Interesuje mnie tryb QA (taki jest w prof. Henry tylko z ang na pol).
Zaletą Prof. Henry'ego są wszystkie ćwiczenia, a nie tylko tryb Q&A.
Nie nauczysz się słówek pracując tylko z tym trybem.
Polecam http://omnimemo.com mojego autorstwa. Program wykorzystuje fiszki + algorytm optymalizujacy powtorki. (podobnie jak w supermemo) W przyszlym tygodniu udostepnie polskajezyczna wersje interfejsu.
O ile dobrze pamietam to jest niezłe: http://lexitools.com/reminder/
A jaki polecacie słownik angielsko-niemiecki (lub odwrotnie) taki, żeby zainstalować na PC?
Moim zdaniem tryb Q&A jest najnudniejszym i najsłabszym trybem ćwiczenia słownictwa w ProfHenrym.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie