Co najlepsze na dzień dzisiejszy?

Temat przeniesiony do archwium.
Oczywiście na forum jest ogromna ilość tematów tego typu jednak że wolę być bardziej up to date i raczej nie szukać starych tematów z przed roku itp...
Chciałem się dowiedzieć jaki program na dzień dzisiejszy był by dobry do nauki angielskiego? oczywiście wiem o SuperMemo ale szczerze mówiąc nie podchodzi mi interface tego programu i ogólnie jakiś taki smutny więc interesuje mnie coś innego na dobrym poziomie .

Pozdrowionka i czekam na odp!
Najlepiej jakaś wesoła, kolorowa Angielka.

Bo to i zagadać można po angielsku, przytulić się, pójść do kina... No i oczywiście informacje językowe z pierwszej ręki...
nieługo wymyślą program "Angielka" - poderwij kobietę w barze.
>>>poderwij kobietę w barze.
na takie cos, to wystarczy tylko pare slow: 'do you or don't you'? (the rest is immaterial)
dobra dobra, dostane wkońcu jakąś odpowiedz ;D?
Zależy do czego

Własna baza wyrazów: Anki lub Mnemosyne
Korzystanie z gotowej bazy wyrazów: Profesor Henry
Programy z niestandardowym podejściem: Rosetta, Tell me more
Do nauki angielskiego dobry to jest audiobook na uszach + książka w ręku + multimedialny słownik ang-ang. Tudzież jak ktoś woli filmy w danym języku + słownik ang-ang i napisy do nich. Pozostałe rzeczy są tylko dodatkami utrwalającymi lub wspomagającymi naukę.

W sumie także polecałbym Angielkę ale jak trafisz na lower class to się slangu nauczysz a nie angielskiego, nikt poza native British cię z czymś takim nie zrozumie więc polecam ostrożność w doborze.
Hm, dużo ładniejszy interfejs ma powiedzmy Profesor Henry 6.0 Słownictwo (przynajmniej dla mnie jest rewelacyjny i już z niczego innego nie chce mi się korzystać), poza tym ma świetne ćwiczenia, każde z nich skupia się na innym aspekcie słówka - brzmieniu, pisowni, znaczeniu tak, że do ostatecznego zapamiętania dochodzi dość łatwo i bezboleśnie. No i Profesor Henry ma swoim wydaniu też Rozumienie ze słuchu i konwersacje i Gramatykę, więc można uczyć się nie tylko samych słówek, ale też innych aspektów języka (można kupić w pakiecie, można każde osobno, ja niestety nie poczekałam na megapakiet, a szkoda, bo jest nawet 100 zł taniej). Jest o tyle lepszy od programów, gdzie tworzy się własną bazę, że ma nagrania (ja uczę się głównie ze słuchu). Jak nie chcesz ryzykować, to polecam zainstalować sobie demo ze strony wydawcy (na pewno cię zachęci :)))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie