Anglistyka na UMCS w Lublinie

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o informacje na temat anglistyki na UMCS w Lublinie. Dostałam się na I rok na ten kierunek i chciałabym wiedzieć czego mam się mniej więcej spodziewać, czy I rok bardzo ciężki?? Aha i jaki słownik najlepiej byłoby kupić na początek??
Nie spodziewaj się niczego dobrego.Sam kiedyś tu studiowałem,zanim nie dano mi ultimatum: zmiana uczelni,albo wywalimy.Fonologia to koszmar,a były profesor tej uczelni potrafił godzinami rozważać różnice morfologiczne między:i ręka - Irenka.Inny pajac odpowiadał na wszelkie wywody literackie pytaniem:So what? Jeszcze inny błazen oblewał z praktycznego zadając pytanie:jaki dźwięk wydaje indyk (oczywiście angielski indyk) za co w końcu i jego wylali...na KUL.Mam nadzieję,że TO się zmieniło.P.S.Radzę podręczny słownik angielsko-polski/polsko-angielski Fisiaka,Longman.Nas początek... Pozdrawiam.***
ja mam jeszcze wieksza nadzieje, ze to sie zmienilo, bo sama tez startuje na anglistyce; naprawde tak strasznie? a z ta irenka to ciekawe;) to jaki dzwiek wydaje angielski indyk? bo co do polskiego indyka to tez mam watpliwosci;)
To zdarzenie opisała prasa.Facet miał niefart - zdająca/oblana miała dojście do mediów.Ja też nie wiem,jaki odgłos wydaje to ptaszysko,nawet po polsku...Powiem tylko że pan profesor to ***man. CU T*****
Jesli to ten profesor, o ktorym mysle, to juz go dawno na KUL-u nie ma. Jak ja tam studiowalam, to już go nie bylo, a to bylo parę latek temu... Gdzie indziej męczy brać studencką... :p
Masz (chyba) rację.Ten znakomity fonolog i tragikomediopisarz już tu nie mieszka.Miłej nocy bez wet dreams... ... ...
Taurus dzięki za informacje, nie są one może pocieszające ale zawsze to coś heh. Mam nadzieję że jakoś poradzę i że tych starych pierdzieli z szajbą jest na UMCS teraz mniej :-)
Z tego co wiem angielski indyk mówi "gobble, gobble".
oj co wy mówicie... jestem na 3 roku i jest super :) może nie jest łatwo i do egzaminów trzeba się naprawdę solidnie przykładać ale atmosfera jest świetna :) i profesorzy też :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe