NKJO UJ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!mam pytanko:czy ktos zdawal na NKJO UJ?jesli tak bardzo bym prosila o napisanie jak wygladala rozmowa kwalifikacyjna?czy tez była oparta na arykułach(mozna ja było nabyc u nich)?bede wdzieczna za pomoc.Jutro wlasnie mam taka rozmowe:( na zaoczne .pozdrawaim
ja tam zdawalam. z marnym skutkiem. na dzienne rozmowa byla...hmmm dziwna. jakis czas przed rozmowami w sekretariacie trzeba bylo nabyc 3 artykuly. lacznie jakies 10 stron. jeden dotyczyl metodyki drugi powiazan kultura vs. jezyk a trzeci czytania. na rozmowie trzeba bylo opowiedziec ktory i dlaczego najbardziej sie podobal, a pozniej byly do niego pytania ale jakies takie pokrecone i szczegolowe. pozdrawiam i zycze powodzenia:-)
Oj bardz dziekuje:)ja przerobiłam je ale milam tylko 4 dni na to:(a rozmowa po angielsku caly czas była?czy komisja była mila?pytali ze słowek?czy w ogole szczegolowo wypytywalu o ten tekst?i ile to trwało?:):)z gory dzikeuje.pa
I jeszce chciałam sie Ciebie zapytac czy moze masz gdzies przetłumaczone te artykuly?pozdrawiam
artykulow przetlumaczonych nie mam. wywalilam je. wiesz co komisja byla taka sobie. nie stresuj sie-tylko tyle Ci moge napisac- mnie stres zjadl. strasznie zawalilam rozmowe-mowilam nie gramatycznie, nie moglam znalezc slow itd. ja mialam 2 artykul o kulturze. pytali sie o zwiazek kultury z jezykiem, na czym to polega itd, pozniej jakich jezykow obcych sie uczylam i czy bylabym zainteresowana programem dwujezycznym. no i tu sie zaczelo pod gorke. zapytali sie mnie czy angielski i niemiecki maja cos wspolnego ze soba, a jesli nie to czym sie roznia, nie mialam pojecia co powiedziec, nabzduralam ze niemiecki jest twardszy itd. pozniej pytalam nauczyciela co powinnam odpowiedziec. okazalo sie ze ang i niem. pochodza z tej samej rodziny jezykowej i poczatkowo bardzo byly do siebie podobne przede wszystkim pod wzgledem fonetyki, a pozniej dopiero "rozeszly sie". ale zapytaj o to kogos kompetentnego bo ja nie wiem czy czegos nie pokrecilam.poza tym pytali jeszcze kim chce sie byc w przyszlosci( oczywiscie nauczycielem hehe) i dlaczego. i czemu akurat NKJO UJ. pozdrawiam i 3mam kciuki:-)