Szukam tytółów książek na anglistyke!!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |
Może mi ktoś podać tytuły książek na I rok anglistyki?? Na następne lata też nie zaszkodzi... =)
Mam jeszcze pytanie: Gdzie w Warszawie jest jakaś bilblioteka językowa, ewentualnie czytelnia??
Proszę, niech ktoś pomoże....!!
Na razie na Twoim miejscu poczytałabym sobie księgi klanowe V:tM ;))) A co do książek na anglistyce to już oni Ci podadzą listę. Dłuuugą ;)
PS I jeszcze słownik ortograficzny bym przejrzała. Choć wciąż liczę, że w tytule to po prostu literówka Ci się zdarzyła :)
Do niezalogowanej!!!!
bardzo"lubię" jak ktoś na pytanie odpowiada komentarzem.
Jeśli ktoś pyta się o tytuły książek to mu je podaj!!!!!!! (jak znasz !!!!)
Gdyby ktoś chciał wiedzieć czy mu je podadzą to twoja odpowiedź byłby na miejscu.
PS.Przydałby ci się jakis kurs logiki czy kurs typu "jak odpowiadać na proste pytania"
PS 2 A jak to nie była literówka TO CO? Postawisz kogoś do kąta , obrazisz sie na forum
Kto odpowie na tytułowe pytanie????
Tremere pozdr..... :)
napisz czy chodzi Tobie o ksiazki z literatury, jezykoznawstwa czy ogolnie ze wszystkiego,

pzdr.
Pytanie o PNJA ( zwłaszcza do konwersacj)
Na forum wszyscy( a przynajmniej wiele osób) straszą egzaminem wlasnie z tego przedmiotu
uuuuu! to moze byc klopot, ale chyba wszystkie podreczniki do fce i wyzej sie nadaja - czesto jest tak, ze wykladowcy sami wybieraja materialy i nie robia jednego podrecznika tylko cos z jednego cos z drugiego.

a PNJA faktycznie to jeden z najciezszych egzamow!


pzdr.
A jakie gramatyki i fonetyki??
I jeszcze coś z kulturoznastwa lub jakiejś historii Anglii lub coś w tym rodzaju?
a przedmioty ni związane bezpośrednio z angielskim typu psychologi , filozofia- jaki bywają(tu chodzi mi o przedmioty)
Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź
Szczerze powiem, to nie ma jednej jedynej pozycji, ktora trzeba miec. Kazdy wykladowca ma swoj "ulubiony" podrecznik i poleca go na zajeciach. Ja z fonetyki mialem ksiazke Petera Roacha - nie pamietam tytulu, bo to bylo long time ago!

pzdr.
Gdybyś Ty był wykładowcą co dobrego poleciłbys swoim studentom na pierwszym roku(gramatyka fonetyka, historia ect)

taka lista :podręczniki the best wg Mr Julka
pozdr...
hmm a po co Ci ta lista? jesli zaczynasz teraz filologie to gwarantuje, ze materialu do przerobienia Ci nie zabraknie:> mozna wypisac ksiazki, ale co z tego, skoro Twoi wykladowcy wybiora swoje:> pozdro;)
ja sie wciaz zastanawiam nad podrecznikiem do Advanced dla studentow:) ale chyba sam bede przygotowywal materialy, bo kurde te ksiazki sa strasznie drogie, a i tak w ciagu roku nie zdazy sie zrobic chocby 3/4 jej.

pzdr.
> ale chyba sam bede przygotowywal materialy

Nie rób tego. 1. Studenci będą gubić kserówki między kolejnymi zajęciami. 2. Jeżeli sami będą płacić za ksero, wyjdą na tym gorzej, niż gdy kupią ksiązkę i ćwiczenia
Może po prostu jestem ciekawa!!!!!!!!!!!

Może chcę zorientować sie w stopniu trudności.

Może nie znam osobiście nikogo na filologii angielskiej , a lubie rozmawiać o ksiązkach . jak ktos godzinami gada o mistrzostwach swiata w piłkę to wszystko jest Ok.chce znac wynik mwczu jakiejs druzyny swietnie nikt sie nie dziwi. ALE jak chcesz poznac tytuł jakiegoś podręcznika uniwersyteckigo to wszyscy się dziwia DLACZEG PO CO CI TO. Po prostu jeden lubi to a drugi tamto

Może nie studjuję filologi i może nawet nie będe ale mnie to bardzo interesuje!!!!!

< po co ci ta lista<
czy naprawdę muszę uzasadniać lub może nawet pisac jakieś podanie ze znaczkiem skarbowym.
natępnym razem jak zapytasz kogoś o wynik meczu możesz usłyszeć
a p[o co ci to .Wtedy mnie zrozumiesz
pozdr...
"studenci będa gubić kserówki "
- hmm- nie studiuję co prawda anglistyki i nie znam zbyt wielu osób studiujących tam więc nie wiem,może oni tam naprawde wszystko gubią :).
Jednak w własnego doswiadczenia wiem,że raczej kserówek się nie gubi - ja mam w teczkach posegregowane wszystkie materiały z ostatnich 4 lat studiów.Podobnie jak większośc moich znajomych.
U nas najcześciej wszystko jest w kserówkach, książek albo nie ma, albo sa tak drogie,że możnaby tylko o nich pomarzyć.Zatem wszystkie materiały sa albo skserowane albo w wersji elektronicznej, zreszta to akurat mniej istotne.
Ja proponowałabym zostawiać przygotowane materiały na tydzień przed wykładem, ćwiczeniami w pobliskim punkcie ksero - wtedy kazdy mógłby je przed zajęciami kupić. Nawet jak zgubią beda mogli jeszcze raz wszystko przed sesją kupic :).
Pozdrawiam
"studenci moga zgubić kserówki"- mogą
studenci mogą zgubic jeszcze i książki i klucze od pokoju w akademiku,
zgubić adres do tegoż akademika.
drogi mg troche wiary w brać studencka , skoro udalo im sie dostac na tak trudne studia t i z noszeniem kserówek jakos sobie poradzą
Zmień nicka na "naburmuszona"
chciałam tylko dać ci do zrozumienia aby nie traktować studentów jak jakieś sierotki ktore z głupią kserówką nie dadzą sobie rady.
a tak przy okazji czy jesteś studentem czy wykładowcą
nie będe naburmuszona jak niekturzy zaczną innych traktować nieco poważniej
wykladowca. Wiem z praktyki, ze na lektoratach kserowki nie sa dobrym rozwiazaniem. Wystarczy?
oczywiscie że powinnam napisac niektórzy( ale to dlatego że taka jestem naburmuszona)
serdecznie pozdr...
pozdrowienia również dla tych ktorzy odpowiadają na pytanie nie wymagając tłumaczeń dlaczego sie je zadalo!!!!!!
Ja tez radze zmiane nicka. W koncu juz raz to zrobilas (z Tremere na Mery), no nie? Dlaczego pozdrawiasz samą siebie? Strategia godna Jasia Fasoli(wysylajacego do samego siebie pocztowki),ale trudno.
ps.
nie wymagaj ode mnie wytlumaczenia dlaczego zadaje takie pytanie.
WYSTARCZY!!!!!!!!!!!!!!
A jaki podręcznik poleciłbyś (Twoim zdaniem ) jako najlepszy do przedmiotu jaki wykładasz? :)
Problem w tym, że na każdych zajęciach korzystam z kilku podręczników.
Slowo że Tremere to nie ja > nie wiem jak ci to udowodnić.Te napisy pod nikami mogą byc takie same u wielu osób > w koncu nie ja jedna korzystam z neostrady.
ale jak żarty ze mnie dają ci tyle frajdy to ja się tobą nie zamierzam przejmować. dawno już wyroslam z uczniowskich żartów syneczku.

do mg > mysle że chyba jesteś fajnym wykładowcą, jesli tak starannie przygotowujesz sie do zajęć
. podaj mi jeden tytuł tak na chybil trafił.
Z natury jestem ciekawska wiec z góry dziekuję.Pozdrawiam
Fonetyka:

ship or sheep (baker)
elements of pronunciation (Mortimer)
pronunciation for advanced learners of English (Brazil)
fonetyka angielska dla Polaków (Bałutowa)
test your pronunciation (vaughan-rees)
Mg, Ty sie nie sluchasz jak inni Ci dobrze radza. Przypomnij sobie jaka madra maksyme Ci juz raz podala La Belle( reszty niku nie pamietam - slaba pamiec, musze chyba zaczac jesc soje ). To bylo w dyskusji o "gmnazjum".
Pozdrawiam
ale mery sie uci(e)szyla. I o to chodzi.
mg, ja cię podziwiam za cierpliwość
:))))
La Belle....Cie podziwia za cierpliwosc, ja natomiast ( i tu zmiana tematu) za- nie wiem jak to nazwac - "gra slow"? Tylko nie wpadnij w samouwielbienie, a chocby nawet to ja umiem bardzo szybko sprowadzac takich do smutnej rzeczywistosci.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |