Gramatyka opisowa - licencjat

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem na 2gim roku na fil. angielskiej w NKJO we Wrocławiu (podlegamy pod UWr). Dzisiaj chodził gość i wstępnie pytał kto jest chętny na jakie seminarium na 3cim roku. Zaproponowano nam trzy: metodykę LUB literaturę amerykańską LUB gramatykę opisową.
Mnie akurat zainteresowała gramatyka opisowa, ale od razu nas straszą, że mało komu udaje się to zdać. I tu pytanie do Was... Orientuje się może ktoś jak to wygląda? Czy naprawdę tak trudno zdać zestaw grama opisowa + wstęp do językoznawstwa ? Czy w kolegium można wystarczająco się przygotować na taki zestaw, czy lepiej sobie odpuścić i wziąć łatwiejszy (czyli metodykę, jak mówią) ? Nie powiem, opisówka i językoznawstwo o wiele bardziej mnie interesują i właśnie z tego wolałbym zdawać licencjat ;p Ale nie chciałbym popełnić błędu, także liczę, że ktoś mi odpowie ;) Pzdr.
z wlasnego doswiadczenia powiem ci, ze idz za glosem serca - jezeli naprawde czujesz, ze lubisz grame i jestes w stanie poswiecic sie takiej dziedzinie, zwlaszcza, ze jak mowia jest ciezko ja dac, to nawet nie mysl o tym, co inni ci (od)radzaja
ja tak wlasnie zawalilem swoja mature za pierwszym podejsciem - dyrektor mi powiedzial, zebym nawet nie probowal zdawac angielskiego, bo on wie, ze nie dalbym rady; posluchalem, wybralem matme zamiast angika i nie zdalem, bo zadania maturalne z matematyki, pomimo uczeszczania na dodatkowe zajecia, okazaly sie nie do przejscia
na drugi rok juz tego bledu nie zrobilem, i mature sobie zdalem :)

 »

Pomoc językowa