UŚ filologia ang z projektowaniem rozrywki interaktywnej..

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
jestem tegoroczną maturzystką i mam nadzieję przyszłą studentką filologii angielskiej. Zapisy jeszcze trwają - moja decyzja to UŚ. Chciałabym się dowiedzieć od studentów tejże uczelni jakie kierunki na filologii angielskiej najbardziej polecają, ale przede wszystkim chciałabym dokładniej dowiedzieć się na czym polega, brzmiący dość przyszłościowo, kierunek "Filologia angielska, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania". Nie do końca wiem, czego dokładnie nauczę się na tych studiach. Czy większe nastawienie jest na tzw. projektowanie rozrywki interaktywnej czy lokalizację gier, a może można wybrać? Najbardziej zależy mi na opinii studentów tego kierunku lub innych filologicznych na UŚ.
Czekam na odpowiedź :)
Nie studiuję na tej uczelni, ale brzmi dziwnie. Filologia zawsze kojarzyła mi się ze zgłębianiem historii i literatury krajów danego obszaru językowego. Podejrzewam, że program tych studiów jeśli chodzi o język angielski jest mocno okrojony, albo ten dziwnie brzmiący dodatek jest po prostu dodatkiem, który mało wnosi w rzeczywiste wykształcenie, a jest jedynie po to, by przyciągnąć potencjalnych studentów przez ciekawie brzmiącą nazwę.
Brzmi bardzo dziwnie. Dlatego nie wiem w ogóle, co o tym myśleć. Czekam nadal na opinię kogoś, kto tam studiuje, żebym mogła się zorientować bardziej, o co w tym wszystkim chodzi. Bo powiem szczerze, że każdy opis tego kierunku czy to na stronie UŚ czy gdziekolwiek indziej jest dla mnie dość niejednoznaczny.
edytowany przez whataya: 05 lip 2013

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia