licencjat w 2 lata - filologia angielska WSH Humanitas w Sosnowicu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Zastanawiam się nad studiami zaocznymi na tej uczelni. Jestem po trzydziestce i filologia angielska była tym kierunkiem, który niestety przed laty przegrał z pedagogiką. Pracuję od ponad 10 lat w zawodzie z pedagogiką zupełnie nie związanym, a filologia angielska cały czas za mną chodzi. Przez ostatni rok prawie codziennie szlifowałam mój angielski, przypominając sobie to co umiałam przed laty, kiedy maturę z ang. zdałam na 95%.

Z racji, że praca zawodowa pochłania masę mojego czasu (niestety wiąże się często z nadgodzinami), z powodu mojego wieku, chęci założenia rodziny itd. nie zdecydowałam się dotychczas na takie zobowiązanie i podjęcie studiów 3-letnich. Dlatego bardzo zainteresowała mnie oferta zrobienia licencjatu w 2 lata, przy większej częstotliwości zjazdów. Mam jednak sporo wątpliwości:

Czy ktoś z Was wie jaki jest poziom kształcenia na filologii w Humanitasie?
Czy taka kumulacja zajęć, zaliczeń, egzaminów itd. - trzy semestry zamknięte w jednym roku - jest wykonalna dla osoby pracującej zawodowo?
Czy to w ogóle ma jeszcze sens, żeby w tym wieku zaczynać kolejne studia - nie tyle pod kątem inwestowania w siebie, bo to raczej ważne w każdym wieku, ale czy dyplom ukończenia filologii angielskiej jeszcze coś w dzisiejszych czasach znaczy? Dla mnie główną motywacją jest pasja uczenia się języka, możliwość dogadywania się na całym świecie (uwielbiam podróżować i często to robię) - czy ona nie zostanie stłamszona przy takim maratonie zajęć? Z drugiej strony widzę siebie również jako nauczycielkę języka, myślę, że sprawiałoby mi to dużą satysfakcję (w odróżnieniu od pracy, którą obecnie wykonuję i w której od pewnego czasu odczuwam wypalenie zawodowe), a do tego jednak ten nieszczęsny papier jest potrzebny...

Dziękuję z góry za wszystkie opinie i rady!
Ja mysle, zejak maszpasjedo tego, to niema zadnej bariery zebys nie studiowala tego co chcesz. Nie zawsze studiujemy tylko dlatego, ze cosjest warte pozniej (lepsza praca) ale dla swojej satisfakcji. Musisz to rozwazyc. Ludzie nawet starsi od Ciebie studiuja. Ty ledwo co dopiero zaczelac zyc...a juz uwazasz, ze w 'twoim wieku' to jakos nie wypada, bo co ludzie powiedza na to....
Musisz sama sie dowiedziec kiedy sa spotkania, ile godzin...ale przeciez sama to wiesz. Tylko ty mozesz powiedziec czy dasz sobie rady z tym. To, zewtedy twoje zycie jest 'on hold for 2 years' to tez dobrze wiesz o tym. Ale cos za cos.

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie