AANGLIstyka-na czym to polega????

Temat przeniesiony do archwium.
wiem ze troche dziwnie o to pytac ale chcialabym wiedziec jakie sa roznice miedzy anglistyka a fil.ang.studiuje filologie w pewnym NKJOcie i wogole mnie to nie kreci.jest bezznadziejnie.bo ja nie chce byc nauczycielem.marnuje sie tam bo uwazam ze moj ang jest b.dobry a tam nie mam szansy go w pelni wykorzystywac.na czym polegaa anglistyka?
*jakie sa przedmioty i o co w nich biega
*jakie mozliwosci po ukonczeniu studiow
*gdzie to mozna studiowac????
z gory dzieki
rece opadają... nie wie co studiuje...
black jack przeczyaj jeszcze raz idioto
to Ty studiujesz anglistyke... :D a filologia to coś innego :)
:-) he he he - jedyny adekwatny komentarz...
marna prowokacja :-/
anglistyka to inna nazwa filologii angielskiej
anglistyka to nie inna nazwa filologii angielskiej.. anglistyka wlasnie bardziej przygotowuje do bycia nauczycielem i wieksza wage przyklada do praktycznej nauki jezyka ang... a filologia angielska bardziej zajmuje sie kultura, literatura angielska.. historia... i przedmiotami tego typu....
A wlasnie, ze na odwrot.

Filologia jezyka oznacza glowne skupienie sie na jezyku, podczas gdy koncowka =styka sugeruje studia bardziej kulturoznawcze. Czetso jednak tych nazwy uzywa sie wymiennie.

Jednak, zeby kierunek mogl tytlulowac sie filologia, a nie jedynie kulturoznastwem musi miec pakiet pewnych przedmiotow, typu gramtyka historyczna.Podczas gdy -styka, czyli kulturoznastwo wieksza wage przywiazuje do roznych apsektow zycia w danych krajach - struktora polictyczna, polityka bardziej abstrakcyjne, prady myslowe itp.
Filologia angielska - nazwa oficjalna
Anglistyka - nazwa potoczna
I żadne dorabianie ideologii tego nie zmieni.
No dobrze, to dlaczego jak wchodzę w wykaz kierunków na stronie UW, to pod filologią angielską mam anglistykę? (https://irk.uw.edu.pl/kierunki.php?tryb=katalog)

A może Wy wiecie, czym różnią się (oprócz zakresu znajomości języków zdawanych na maturze) te kierunki: lingwistyka stosowana i języki specjalistyczne, specjalność tłumaczeniowa (https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=show&search=Lingwistyka)?
Pierwsza część mojej wypowiedzi dotyczyła wyp. Marleny, bo Józwy nie zdążyłam wtedy przeczytać;) Ale chyba ona wszystko wyjaśnia.
:) języki specjalistyczne v lingwistyka stosowana?! ten sam wydzial, 2 rozne kierunki...szczerze to nie wiem dokladnie jak jest na lingwistyce, ale na KJS-ie stawia sie przede wszystkim na tlumaczenia specjalistyczne - prawo,ekonomie,medycyna.technika itd... tlumaczena ogolnego i literackiego tu raczej nie uswiadczysz, no i specjalizacja ustna i pisemna jest a na lingwie wybierasz chyba albo taka albo taką z czegho na sutna dostaje sie chyba dosc wąstie grono
ludzie przestańcie mącić innym w głowie, anglistyka to filologia, kolegium to kolegium, po kolegium nie jesteś anglistą/filologiem
A czym jesteś po Kolegium ?
wykwalifikowanym nauczycielem
chyba ze zdasz licencjat na uniwerku to massz tytul licencjata filologii angielskiej...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa