Skandynawistyka

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 101
Ech, marzę o skandynawistyce... i interesuje mnie akurat duński, jednak coraz bardziej się przekonuję, że może być zbyt ciężko (i tak się zresztą pewnie nie dostanę, co ja się martwię ;) ). Pozdrawiam maniaków Północy
na filologię dunską jest chyba akurat najmniej kandydatów ;) a w ogóle jak z tym poziomem? wiem, że teraz z nowa matura będzie trochę inaczej, ale czy dostają się tylko tacy rewelacyjni uczniowie, którzy jechali na samych szóstkach i piątkach czy troche słabsi też mają szansę? ja prymuską nie jestem, ale z polskiego i angielskie radzę sobie całkiem nieźle, więc nie wiem czy mam jakieś szanse i czy warto zatruwać sobie życie :P
jeśli byłabyś taka wspaniałomyślna to ja bym poprosił o te testy wstępne na skandynawistyke plis:D to mój mail : [email]
dansk er bedre, skid med svensk ;)
www.dr.dk - tutaj radio duńskie
Ja jestem jeszcze w 2 liceum, jestem dunskim samoukiem i wybieram sie na skandynawistyke (dunski lub norweski) w Poznaniu. Tylko tam chyba jest nabor co 2 lata, akurat teraz przypada, a szwedzki mi nie pasi.

Duński jest banalny jak i norweski (ten niedawno zacząłem). Z fonetyką trzeba się osłuchać bo faktycznie mogą być problemy. Powiem tak, ucze sie 3 lata sam. Duńczycy, Norwedzy i Szwedzi rozumieją mój duński całkiem całkiem, problem w tym, że ja ich nie kumam :D
de beste er norske!ikke saa lange, men veldig fine...
Witam, ja tez dopisze swoje jako zainteresowana skand. w gdansku. postanowilam sprobowac sie dostac, mimo slusznego wieku - wlasnie robie mgr z czegos zupelnie innego, tak ze mature mam zdana stara...tu na forum wszystkie info dotycza starego egzaminu -CZY KTOS COS WIE O NOWYM? tzn na czym moze polegac ta rozmowa - jaki zakres? niestety nie jestem z gdanska i w najblizszym czasie nie wyieram sie don, wiec nie mam mozliwosci zapytania na uczelni. bede wdzieczna za wszelkie informacje, pozdrawiam serdecznie
odswiezam
Patrząc na to co piszą studenci skandynawistyki w Gdańsku wnioskuję, że mam nie iść do Gdańska tylko gdzieś indziej? Tak? Bo już nic nie wiem :o Poza tym w tym roku (2005) zdaje się rozmowę kwalifikacyjną z historii po angielsku. Mam się bać? Co prawda, maturę i wybór studiów mam za rok, ale już w tej chwili spędza mi to sen z powiek :P Aha! I jeszcze jedno. W tym roku są tylko 3letnie studia licencjackie ... tzn. że nie moge zrobic magistra? Bo ja już nic z tego nie rozumiem :o Wie ktoś cokolwiek na ten temat? :P Echh, lepiej pójdę się uczyć :D
powstala nowa grupa dyskusyjna oraz serwis informacyjny dla Polakow chcacych sie uczyc jezyka norweskiego, zainteresowanych kultura norwegi,zamieszkalych w Oslo i dla tych ktorzy sie tu w najblizszym czasie przeprowadzaja. Tutaj dowiesz sie o "zasadach" mieszkania, pracowania i generalnie zycia w Norwegi. Uzyskasz odpowiedz na pytania o jezyku norweskim, kursach norweskiego, sposobach znalezienia pracy w norwegi a takze jak postwic swoje "pierwsze kroki w Norwegi" czyli pozwolenie na pobyt, co to jest oppholdstillatelse itd.
oto link do strony:

http://groups.yahoo.com/group/norweski/

zapraszam i pozdrawiam
Klaudia (oslojente)
hej ludzie!!
ja tak poczytalam te wszytskie wasze wpisy i juz mi ochota przeszla na te studia. egzaminy brzmia strasznie,poddaje sie....
naprawde w Polsce sa tylko 2 szkoly gdzie mozna uczyc sie norweskiego? Ja juz prawie 2 lata siedze w Norge i nie chcialabym zapomniec jezyka.w tym roku juz musze wracac do polski i myslalam o tych studiach,bo jezyk jest fajny.
pozdrawiam
Jestem dopiero w pierwszej klasie liceum, a juz staram sie dowiedziec o mozliwosci studiowania skandynawistyki. Myślę, że studiowanie tego kierunku może być przyszlościowe: w swoim zawodzie mozna pracować nie tylko jako tłumacz, ale także być pośrednikiem w firmie, kiedy np firma nawiązuje jakies kontakty ze Skandynawią, etc.
Przeczytałam cały temat i szczerze mówią trochę mnie to przeraziło. Powinnam zacząć uczyć się angielskiego, historii, chociaż orłem nie jestem (a raczej umysłem ścisłym). Jednak bardzo che studiować ten kierunek, ponieważ sądze, ze moga to byc bardzo ciekawe studia dla takiej osoby, jak ja...
Czy jest taka osoba, która stara się w tym roku dostac na skandynawistykę na UG? Wiem, że system zmienił się nieco... teraz są 3 lata, czy nawet dwuletnie studium, niemam pojęcia i trzeba powiedzieć, że trochę się w tym gubię. Oczywiscie jako 'jezyk przewodni' wybralabym norweski... Prowadzilam dosc czesty kontakt z kolega z Danii [teraz juz niestety nie tak czesty] i szczerze polecił mi On norweski, Norwegię [bo szwecja to podobno taka wiocha:d]. Czy ktoś mógłby udzielic mi rzetelnych informacji na temat rekrutacji w roku 2007/08 ? Coraz częściej zdaje mi się, że nie są to studia dla mnie.
[email]
a czy aby zacząć studiować Skandynawistyke trzeba znać podstawy chociaż, czy można zacząc od zera np. ?
Witam...

Mam prośbe. Wybieram sie do Poznania na fil. norweską i chciałbym prosić kogoś kto posiada jakąś wiedzę na temat egzaminów na ten kierunek czy mógłby coś o nich powiedzieć? Jak to mniej więcej wyglada? Jaka panuje atmosfera? Poza tym jeżeli ktoś ma jakieś testy z poprzednich lat to czy mógłby mi przesłać? Byłbym wielce wdzieczny. Mój mail: [email]
Jeszcze jedną pytanie. Otóż jak wiemy teraz chętni na studia z nową maturą w zasadzie nigdzie nie mają egzaminów tylko dostają się z konkursu świadectw. Ja osobiście mam starą mature, którą zdałem dobre dwa lata temu i będe jak każdy w mojeje sytuacji normalnie egzaminowany. Możecie mi w związku z tym powiedzieć jak na to bedą patrzeć egzaminatorzy? Chodzi mi o to czy przychylniejszym okiem bedą patrzeć na tego którego widzą, którego wiedze sami sprawdzają (chętnego ze starą maturą)czy też nie ma to dla nich znaczenia?

z góry dzieki za odpowiedz
i jeżeli ktoś naprawde posiada jakieś testy to bardzo bym o nie PROSIŁ...
www.sr.se - szwedzkie radio
kto składa na skandynawistykę ug? otwiera się wam podanie na stronie? czy ktoś wie, czy papiery trzeba składać osobiście czy można przesłać?
czy ktoś wie kiedy będą wyniki skandynawistyki na uam?
Witam.. właśnie kończe 1 klasę LO. Chciałabym studiować skandynawistykę, zalezy mi na studiowaniu tego kierunku w Poznaniu. Czytałam, że w Poznaniu wymagana jest podstawowa matura z języka polskiego i obcego. Czy to prawda? Bo muszę przyznać, że juz trochę gubię się w tych zasadach rekrutacji. Aha, mam jeszcze jedno pytanie, ile jest kandydatów na jedno miejsce w Poznaniu i Gdańsku? Zalezy mi przede wszytskich na Poznaniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
rozszerzona a nie podstawowa
kto się dostał? mi się udało i bardzo się cieszę :)
ja tekże marze o skandynawistyce. mnie jednak interesuje j. fiński. Gdyby ktoś miał testy na egzaminy wstępne do gdańska albo poznania to ja bym bardzo prosiła!!ja jnocą marzę o skamdynawii. błagam. albo gdyby ktoś miał jakiś kurs byłabym samouczkiem! please o kontakt
[email]
kociamamo. proszę o kontakt. bardzo chcę sie dostać na skandynawistykę!
Kontaktuje sie;) Niestety nie wiem czy umiem Ci pomoc, gdyz zmienily sie kryteria przyjecia. A co do finskiego, to nie ma linii finskiej (z tego co mi wiadomo) sa jedynie szwedzka, dunska, norweska, ale jest lektorat finskiego dla studentow UG.

Najlpeiej wejdz na stronke www.univ.gda.pl i zobacz sama jakie sa kryteria, albo przejedz sie na wydzial i popytaj.

Jak masz wiecej pytan, czy chcesz pogadac pisz na [email]

Pzdr,
Kociamama
Na NORWESKĄ było ponad 250 chetnych na 18 miejsc a na DUŃSKĄ ponad 150 na 17 miejsc, łatwo nie było. Nabór co dwa lata.
mnie też!! :) moze byśmy się jakoś skontaktowali?:) mój nr [gg] jesteś w grupie z angielskim czy z niemieckim?
no tak, ale ja się dostałam na skandynawistykę ug ;) na uam mi się nie udało.
http://www.staff.amu.edu.pl/~skandyn/index.php?i=rekr

tutaj jeszcze informacje jak przebiegała rekrutacja na uam.

na ug było 12 osób na miejsce.
Zapraszam chętnych na skandynawistykę na SWPS :) www.swps.edu.pl
Nie ma bardzo dramatycznego rygoru na egzaminach a szkoła jest bombowa. WWW.SWPS.EDU.PL
ja na norweska zdawałam w zeszłym roku, dostałam sie bez problemu. egzaminy były śmiesznie proste. ale straszny tam jest bałagan i zero organizacji!!!
norweska na UAM' ie oczywiście
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 101

« 

Inne strony do nauki języków